Të gjitha lajmet

KOSOVË - ÇEKI

Muriqi: Për këtë Kosovë dhe këtë atmosferë, ia vlen të vdesësh

TOPSPORTI / A.P

Muriqi: Për këtë Kosovë dhe këtë atmosferë, ia vlen të vdesësh

7 September, 2019 @17:30

Përveç trajnerit Challandes, pas fitores për media foli edhe Vedat Muriqi, lojtari më i mirë i Kosovës sot.

“Jam i lodhur, por tri pikët i arritëm. Për këtë atmosferë dhe për këtë Kosovë e popull të saj - ia vlen të vdesësh.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Falënderoj publikun, ndërsa që nga nesër fillojmë përgatitjet për Anglinë.

Sot luftuam shumë dhe mendoj që pas golit të pësuar u ringjallëm, luftuam deri në fund dhe fituam.” - u shpreh Muriqi pas fitores.

KOSOVË - ÇEKI

Challandes: Mentalitet i duhur, kemi zgjidhje për mungesat

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:22

Pas fitores ndaj Çekisë, për media foli Bernard Challandes, ‘arkitekti’ i kësaj Kosove fantastike. “Ishte ky mentaliteti i duhur. Kemi…

KOSOVË - ÇEKI

Kosovë vs. Çeki, notat e lojtarëve

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @17:06

Pas fitores së madhe ndaj Çekisë, TopSporti ka notuar lojtarët varësisht prej paraqitjeve të treguar sot. NOTAT E LOJTARËVE: …

KOSOVË - ÇEKI

Jemi të parët në grup!

Foto: TOPSPORTI / D.SH

7 September, 2019 @16:58

Edhe pse ndoshta vetëm për pak orë pasi që Anglia e zhvillon ndeshjen e saj sonte, Kosova momentalisht është lidere…

KOSOVË - ÇEKI

E barabartë pjesa e parë

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @15:49

Pas 45 minutave lojë në “Fadil Vokrri”, rezultati mes Kosovës dhe Çekisë shënon 1-1. Në këtë pjesë e para në…

KOSOVË - ÇEKI

Rend i gjatë para stadiumit

Foto: D.SH / TOPSPORTI

7 September, 2019 @14:31

Rreth gjysmë orë para ndeshjes, një rend i gjatë me njerëz që po presin për të hyrë është krijuar para…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020