Të gjitha lajmet

ANKARAGUCU - RIZESPOR

Muriqi shpëton ekipin nga humbja

Muriqi shpëton ekipin nga humbja

4 May, 2019 @16:59

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar gol nga penalltia sot për ekipin e tij Rizespor, duke mos lënë që ekipi i tij të mposhtet nga Ankaragucu 2-2.

Muriqi ka shënuar gol në minutat shtesë të takimit (90’+1), ndërsa ekipi i tij me këtë gol barazoi 2-2 dhe mbeti aktualisht në pozitën e tetë të klasifikimit të Superligës turke.

Muriqi përndryshe është i treti në listën e golashënuesve më të mirë të Superligës turke, me 14 gola të shënuara. Para tij janë vetëm Mbaye Diagne i Galatasarayit dhe Burak Yilmaz i Besiktasit. I pari ka 28 gola të shënuara, i dyti 16.

HEIDENHEIM - SANDHAUSEN

Paqarada shënon për pikët e shpëtimit

4 May, 2019 @15:21

Krahu i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka shënuar sot gol për ekipin e tij Sandhausen, për t’i dhënë krahë…

KOSOVA U19

Krasniqi fton 26 futbollistë në grumbullim

TOPSPORTI/Arkiv

2 May, 2019 @22:55

Selektori i Kosovës U19 Ramiz Krasniqi ka ftuar 26 futbollistë për grumbullimin e radhës të reprezentacionit. Kosova U19 do…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

FIFA RANKING

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @11:37

Edhe një ngritje, përsëri rekord për Kosovën, në renditjen mujore të FIFAs. Në listën e botuar sot nga FIFA…

MBLIDHEN SHPRESAT

Lista e Ramiz Krasniqit për Kosovën U19

2 April, 2019 @21:17

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në grumbullimin tre…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja