Të gjitha lajmet

CHAMPIONSHIP

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

31 August, 2019 @16:42

I huazuari te Nottingham Foresti nga Manchester City, Arijanet Muriqi duket se e ka humbur vendin e startuesit te skuadra e tij e re.

Muriqi, që kampionatin e filloi me paraqitje jo edhe aq të mira, sot është lënë rezervë në ndeshjen që Nottingham Foresti po e zhvillon ndaj Prestonit në shtëpi.

Gjithsesi, të shpresojmë që kjo të jetë e përkohshme dhe gardiani i Kosovës të rikthehet të luajë si startues për skuadrën e tij.

KOSOVA 2-0 TURQIA

3 pikë në start të kualifikimeve për dardanet

Foto: FFK

30 August, 2019 @21:47

Vashat e Kosovës kanë nisur me fitore kualifikueset evropiane, duke e mposhtur Turqinë 2-0 sontë në Fadil Vokrri të Prishtinës.…

LISTA E REPREZENTACIONIT

FFK gabon ekipin e Muriqit

30 August, 2019 @13:57

Në publikimin e listës së futbollistëve të ftuar nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) është vërejtur një gabim, që…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon listën ndaj Çekisë e Anglisë

30 August, 2019 @13:31

Para dy ndeshjeve më të vështira, selektori Bernard Challandes, që përballet me mungesa të theksuara në ekip, ka shpallë sot…

LISTA E LOJTARËVE

Anglia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

29 August, 2019 @15:13

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të kenë të drejtë të…

KOSOVA

Edhe një “aderim” te Kosova

26 August, 2019 @20:11

Edhe një aderim te Kosova! Sot kryetari i FFK-së është takuar Amir Saipin, portierin e Schaffhausenit të Zvicrës, për të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja