Të gjitha lajmet

BASHKIMI

Musab Mala te Bashkimi

Musab Mala te Bashkimi

11 September, 2019 @12:07

Lojtari mitrovicas, Musab Mala, është transferuar te Bashkimi.

Musabi do të jetë pjesë e skudrës prizrenase për stinorin 2019/20. Ai në stinorin e kaluar luajti për skuadrën e Lipjanit me mesatare prej 16 pikëve, 4 asistimeve dhe 4 kërcimeve për ndeshje.

Mala është përforcimi i parë vendor i stinorit për Bashkimin.

BASHKIMI

Bashkimi zyrtarizon Illmen Bajrën

11 September, 2019 @11:47

Ajo që u paralajmërua javë më parë, tashmë është zyrtare. Illmen Bajra është zyrtarisht trajner i Bashkimit, me lajmin që…

NJOFTIMI I PEJËS

Peja me mobilizim të shpejtë

Pamje nga arkivi i KB Peja

10 September, 2019 @11:40

Pas zyrtarizimit të lajmit të mirë dhe aprovimit të kërkesës për kthyerje në Superligë, KB Peja ka bërë të ditur…

E FUNDIT

KB Bashkimit i lirohet pengesa nga FIBA

10 September, 2019 @11:06

Përmes një njoftimi sot, KB Bashkimi ka bërë të ditur se i është larguar pengesa nga FIBA për regjistrim të…

E FUNDIT

KB Peja i kthehet Superligës

Foto nga arkivi

9 September, 2019 @17:40

Një lajm i madh për basketbollin pejan dhe për të gjithë adhuruesit e verdhezinjëve, por edhe për ngritjen e konkurrencës…

EKSKLUZIVE

Komuna ndërpren financimin e Bashkimit

9 September, 2019 @15:05

Skuadra e KB Bashkimit që është duke bërë përgatitjet për stinorin e ri, ka marrë një lajm jo të mirë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga