Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

20 October, 2017 @16:33

Flamurtari
Vëllaznimi
Flamurtari 1 : 1 Vëllaznimi
Mërgim Boshnjaku 11' Altik Muhaxhiri 88'

NDESHJA U NDËRPRE NË MINUTËN 90'
Vëllaznimi ka barazuar rezultatin në minutën e 88' të ndeshjes ndaj Flamurtarit sot në "Xhemajl Ibishi" të Prishtinës, 1-1. Pas këtij barazimi tifozët vendas hynë në fushë për të sulmuar ekspeditën mysafire me ç'rast u ndërpre ndeshja nga referi. Pritet që FFK të vendos për fatin e këtij takimi.

DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës përfundon pa gola

20 October, 2017 @16:29

Derbi i Drenicës përfundoi ashtu si filloi ndeshja. Drenica dhe Feronikeli e mbyllën takimin me rezultat 0-0 TABELA AKTUALE…

LIRIA - LLAPI

Lideri deklasohet në Prizren

20 October, 2017 @16:12

Në takimin mes Lirisë dhe Llapit në Prizren, fituese doli skuadra vendase, e cila sot fitoi me rezultat bindës 3-0.…

DRITA - TREPÇA 89

Pa fitues në Gjilan, Rexhepi shpëton Dritën

20 October, 2017 @16:06

Pa fitues është mbyllur ndeshja mes Dritës dhe Trepçës '89 në Gjilan. Epërsinë mysafirëve ia dha Florent Hasani, ndërsa deri…

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 October, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në "Bajram Aliu" të Skenderajit zhvillohet derbi i Drenicës Drenica nga Skenderaji e Feronikeli…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga