Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria u mposht 1-0.

Ndaj Molldavisë, italiani i ri në krye të kombëtares shqiptare ka përcaktuar këta lojtarë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO 2020

SHQIPËRIA: Etrit Berisha; Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Mërgim Mavraj, Frederic Veseli; Ermir Lenjani, Ylber Ramadani, Ergys Kaçe, Amir Abrashi; Myrto Uzuni dhe Armando Sadiku.

MOLLDAVIA: Koselev; Reabciuk, Armas, Jardan; Efros, Carp, Cebotaru, Ginsari -  Antoniuc, Suvorov; Damascan. Selektor: Alexandru Spiridon.

BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:48

Njeriu që nuk di për humbje me Kosovën si në ndeshje miqësore ashtu edhe në ato zyrtare, Bernard Challandes ka…

KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Foto: lap.bg

11 June, 2019 @14:39

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, në deklaratë për media pas humbjes nga Kosova ka numëruar cilësitë e ekipit…

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:16

Mesfushori i krahut dhe lojtari më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli do të mungojë prej 6…

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 June, 2019 @23:49

Seria fenomenale pa humbje e Kosovës, me ndeshjen e sontme u ngrit në 14. EURO 2020 / GRUPET KUALIFIKUESE …

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:49

Pas fitores historike të Kosovës në Bullgari, TopSporti.com ka notuar lojtarët në bazë të paraqitjeve të tyre gjatë ndeshjes. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020