Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Ndeshja e dytë, vajzat pësojnë nga Sllovenia

Foto: FFK

Ndeshja e dytë, vajzat pësojnë nga Sllovenia

3 September, 2019 @19:23

Pas fitores 2-0 në ndeshjen e parë ndaj Turqisë, vajzat e Kosovës pësuan humbje nga Sllovenia në ndeshjen e dytë të Grupit A kualifikues drejt Kampioantit Evropian.

Ndeshja e zhvilluar sot përfundoi 5-0 në të mirë të vajzave sllovene, të cilat e dominuan plotësisht takimin.

Pas dy ndeshjeve të luajtura në këtë grup, Kosova mbetet me 3 pikë, kurse ndeshjen e ardhshme e luan më 4 tetor si vendase ndaj Rusisë, liderit të grupit.

ANGLIA

Wan-Bissaka s’debuton ndaj Kosovës

3 September, 2019 @19:14

Për shkak të një lëndimi të pësuar, Aaron Wan-Bissaka është larguar nga kampi stërvitor anglez dhe nuk do të jetë…

DUELI I RADHËS, SOT

Vajzat në kërkim të fitores së dytë

Foto: FFK

3 September, 2019 @11:03

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave, sot, në orën 17:00, do të luajë ndeshjen e dytë në kuadër të…

NGA KONFERENCA

Anel Rashkaj: Në shtëpi e kemi publikun me veti

Fotot: FFK

2 September, 2019 @23:50

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, që aktualisht luan për Eskilstunan, beson në rezultatet që mund t’i arrijë Kosova…

NGA KONFERENCA

Valon Berisha: Bonusi dhe fantazia për Kosovën

Fotot: FFK

2 September, 2019 @23:34

Njëri ndër lojtarët që shumë i ka munguar Kosovës në muajt e kaluar për shkak të lëndimit, Valon Berisha, në…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Besar Halimi prej Brondbyt në Bundesliga 2

Foto: svs1916.de

2 September, 2019 @21:34

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Besar Halimi, pasi që u lirua nga Brondby në Danimarkë, ka gjetur angazhman të ri.…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja