Të gjitha lajmet

CAKTOHET DATA DHE ORA E NDESHJES

Ndeshja e mbetur, luhet të mërkurën

TOPSPORTI/ L. D.

Ndeshja e mbetur, luhet të mërkurën

15 March, 2019 @19:31

Përballja e mbetur e Superligës së Kosovës në basketboll ndërmjet Prizrenit dhe Prishtinës do të luhet të mërkurën e radhës, më 20 mars në Sezai Surroi të Prizrenit.

Njoftimin e ka bërë të ditur FBK-ja sot, ndërsa Prishtina do të kërkojë rrugëtimin e pamposhtshmërisë më tutje në Superligë edhe në këtë ndeshje.

Në anën tjetër, Prizreni do të tentojë të bëj befasinë e stinorit, duke ditur që ka mposhtur së paku njëherë të gjitha ekipet e Superligës këtë stinor.

Ky duel do të nis në ora 19:00 ndërsa gjyqtar kryesor i ndeshjes është caktuar të jetë Dardan Maxhuni, i ndihmuar nga Atdhe Goçaj, Visar Bunjaku dhe vëzhguesi Nexhdet Hoxha.

Kjo ndeshje ishte shtyer për shkak të angazhimit të Prishtinës FIBA Europe Cup.

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees. Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve,…

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga