Të gjitha lajmet

SUPERLIGA

Ndeshjet e mbetura të xhiros X

BOROZANI / ARKIV

Ndeshjet e mbetura të xhiros X

7 November, 2018 @11:56

Gjatë ditës së sotme zhvillohen dy ndeshjet e mbetura nga xhiro e X e Superligës së Kosovës në futboll.

PARANDESHJA FERONIKELI - PRISHTINA

Ndeshja kryesore luhet në Drenas mes kryesuesve të tabelës, Feronikelit e Prishtinës, kurse ndeshja tjetër luhet në Obiliq mes dy skuadrave të ardhura sivjet në Superligë, KEK-ut e Ferizajit.

TABELA AKTUALE

Që të dyja takimet fillojnë në ora 13:30.GRUPI C: NAPOLI - PSG

Komplikohet situata në Grupin C

Foto: FOX

6 November, 2018 @23:04

Si në Paris, edhe në ndeshjen e zhvilluar sonte në Napoli, skuadra vendase e Napolit dhe ajo e PSG-së kanë…

GRUPI B: INTER - BARCELONA

Kuptohet e kualifikuara e parë

6 November, 2018 @22:53

Në një ndeshje të luajtur me mot me shi në qytetin e modës, Interi dhe Barcelona kanë barazuar me rezultat…

KUPA E KOSOVËS

Shorti i rrethit të dytë të Kupës

6 November, 2018 @13:42

Në zyret e FFK-së sot u tërhoq shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës. Çiftet janë: …

CHAMPIONS LEAGUE

Xhiroja e katërt e grupeve të Champions League

6 November, 2018 @13:15

Xhiroja e katërt e fazës grupore të Ligës së Kampionëve luhet sot dhe nesër. Tetë ndeshje luhen sonte, ndërsa…

FOOTBALL LEAKS

Sekretet e errëta të futbollit!

6 November, 2018 @11:23

“Me 30 milionë euro më para paguaj pesëdhjetë avokatët më të mirë në botë të cilët do të zvarrisin UEFA-në…

ARSENE WENGER

S’është shaka, është pranë Milanit

5 November, 2018 @23:49

Raportet e fundit nga mediat franceze bëjnë të ditur se Arsene Wenger është shumë afër marrëveshjes për t'u bërë trajner…

KUPA E KOSOVËS

Shorti i rrethit të dytë të Kupës

6 November, 2018 @13:42

Në zyret e FFK-së sot u tërhoq shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës. Çiftet janë: …

PARA DERBIT: FERONIKELI - PRISHTINA

Derbi i kreut, që mund të ndërrojë liderin

Foto: nga arkivi

5 November, 2018 @12:15

Dueli më interesant i Superligës zhvillohet të mërkurën. Takohen Feronikeli dhe Prishtina, në ndeshjen e cila është dashur të zhvillohej…

TREPÇA '89 - GJILANI

Arb Manaj mohon fitoren e Gjilanit

FOTO/ Arkiv

4 November, 2018 @16:01

Ndeshja ndërmjet Trepçës '89 dhe Gjilanit përfundoi baraz me rezultat 1-1. Gjilani shënoi në minutën e 25 përmes Vilfor Hysës,…

FERIZAJ - LLAPI

Zëvendësuesi Kelmendi shpëton Llapin

4 November, 2018 @15:54

Atë që nuk arritën të bëjnë 11 lojtarët startues, nga banka bëri Shend Kelmendi. Kelmendi, dy minuta pasi që hyri…

DRITA - LIRIA

Liria befason kampionin

4 November, 2018 @15:49

Një fitore jetike për skuadrën prizrenase Liria erdhi në Gjilan, duke e befasuar kampionin aktual Dritën me rezultat 1-0. Fitoren…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga