Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

Ndihmëstrajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, në krye të Ferizajit

Ndihmëstrajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, në krye të Ferizajit

6 January, 2017 @18:49

Skuadra e Ferizajit ka zgjedhur numrin një të shtabit teknik.

Vendi i zbrazur me largimin e Arsim Abazit, do të mbushet me trajnerin e njohur nga futbolli maqedonas, Argjend Beqiri.

Beqiri është ndihmëstrajner i përfaqësueses së Maqedonisë, ndërsa më parë ka udhëhequr edhe skuadrën e Gostivarit.

Ai gjithashtu ka qenë edhe reprezentues i Maqedonisë gjatë karrierës së tij si futbollist.

Trajneri tetovar do ta fillojë punën qysh nesër, kur skuadra do ta zhvillojë seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për pjesën e dytë të kamppionatit.OUTSIDE OF THE BOOT

Edhe Rashica në mesin e 100 talentëve më të mirë

6 January, 2017 @16:34

Pas Bersant Celinës, edhe Milot Rashica ka zënë vend në mesin e 100 talentëve që duhet të vëzhgohen gjatë…

SKËNDERBEU

Skënderbeu rikthen mbrojtësin e Shqipërisë U21

6 January, 2017 @16:21

Skuadra e Skënderbeut ka shtuar forcë në mbrojtjen e saj. Korçarët kanë rikthyer në radhët e veta mbrojtësin e kombëtares…

FA CUP

Fundjava me FA Cup

6 January, 2017 @15:29

Pak pushim nga Premier Liga, por jo edhe për skuadrat e Premier Ligës. Fundjava në ishull vjen me takimet e…

JOHN OBI MIKEL

Obi Mikel, lojtari i radhës në Superligën kineze

6 January, 2017 @10:59

Ish futbollisti i Chelseat, John Obi Mikel, ka arritur marrëveshje me skuadrën kineze, Tianjin Teda. Nigeriani Mikel do të fitojë…

SOUTHAMPTON

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

6 January, 2017 @6:53

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i ekipit të Southamptonit, Jose Fonte, ka kërkuar largim nga ekipi, kur tashmë ka edhe 18 muaj…

HULL CITY

Marco Silva është trajner i ri i Hull City

Marcos Silva, i ulur në zyren e re të tij/ Foto: Hull City Official

6 January, 2017 @6:37

Vetëm një ditë pasi që zyrtarizuan largimin e Mike Phelanit nga detyra, Hull City ka bërë të ditur se ka…

ARSENAL

Francis Coquelin një muaj jashtë fushave

6 January, 2017 @6:34

Telashet për Arsenalin vazhdojnë. Pas humbjes së vendit të katërt në xhiron e fundit të Premier Ligës, atëherë kur nuk…

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR

Mahrez, më i miri i Afrikës

6 January, 2017 @6:27

Në një garë të ngushtë, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF) ka bërë të ditur se futbollisti i Leicester Cityt, algjeriani…

COPA DEL REY

Barcelona e nis me humbje

5 January, 2017 @23:11

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi i parë mes Athletic Bilbaos e Barcelonës në kuadër të 1/8 së finales në…

YLLI - LIPJANI

Ylli favorit ndaj Lipjanit

12 December, 2018 @10:01

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në kuadër të xhiros XIII do të jetë ndërmjet Yllit dhe Lipjanit. Krahas…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni për përfundim, Trepça për vazhdimin e serisë

12 December, 2018 @9:49

Sonte në palestrën “Sezai Surrioi” në Prizren, do të hapet xhiroja e XIII në Superligë me ndeshjen ndërmjet Prizrenit dhe…

CLIPPERS - RAPTORS

Toronto bindshëm edhe pa Leonardin

12 December, 2018 @9:30

Skuadra me bilanc më të mirë aktualisht në NBA, Toronto Raptors, e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 99-123. Skuadra…

SPURS - SUNS

Fitore historike për Popovichin

FOTO/ nba

12 December, 2018 @9:07

San Antonio Spurs e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 111-86 në AT&T Center. Spurs gjatë gjihë ndeshjes nuk ia lëshoi…

GRUPI C

Salah vendimtar, nënkampioni kualifikohet

11 December, 2018 @23:13

Në ndeshjen kryesore të natës në Champions League, Liverpooli ka shënuar fitore 1-0 ndaj Napolit, për të kaluar kështu në…

Të gjitha lajmet nga