Të gjitha lajmet

MALISHEVA - KEK-u

Në heshtje fillon Liga e Parë

Në heshtje fillon Liga e Parë

23 August, 2019 @20:10

Sezona 2019/20 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ka startuar në heshtje.

Ndeshja ndërmjet Malishevës dhe KEK-ut, ka përfunduar me rezultat 0-0.

TABELA AKTUALE

Malisheva në xhiron tjetër do të përballet me Vllazninë e Pozharanit, derisa KEK-u udhëton në Prizren si mysafirë kundër Lirisë.

Kjo ka qenë ndeshja e parë për Malishevën në Ligë të Parë të Kosovës, ndërsa kujtojmë, KEKu në sezonin e kaluar ka qenë anëtar i Superligës.

XHIROJA E PARË

Sezoni i ri fillon në Malishevë

23 August, 2019 @14:16

Një javë pas Superligës, sot fillon Liga e Parë e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit “Liman Gegaj” në…

CANER GZIMI

“Me lojë të bukur shpresojmë në rezultat pozitiv”

22 August, 2019 @12:40

Liga e Parë e Kosovës në futboll, do të fillojë të premtën me ndeshjen Malisheva - KEK-u. Lojtari prizrenas Caner…

NGA FFK-ja

FFK anulon kartonët e stinorit të kaluar për futbollistët

16 August, 2019 @12:07

Në mbledhjen e mbajtur në ditën e fundit të korrikut, FFK-ja ka bërë të ditur se ka anuluar kartonët që…

LIRIA

Liria zgjedh kapitenin për sezonin e ri

7 August, 2019 @14:59

Përmes një postimi në Facebook, klubi futbollistik Liria ka bërë të ditur që kapiten i skuadrës për sezonin e ardhshëm…

NISEN PROCEDURAT

Istogu zhvishet nga OJQ, drejt SHA-së

Foto: KFIstogu/fb

26 July, 2019 @16:15

Skuadra e Istogut para pak çastesh ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se përfoljet e shumta në qytezë janë tashmë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë