Të gjitha lajmet

KOSOVA

Në “Minatori” për fitore

Në “Minatori” për fitore

7 August, 2019 @14:33

Pas humbjes në ndeshjen e parë nga Luksemburgu, Kosova sonte në “Minatori” të Mitrovicës luan ndaj Britanisë së Madhe, ndaj së cilës do ta kërkojë fitoren e parë në parakualifikimet drejt Eurobasket 2021.

Në rast të fitores, Kosovës i rriten gjasat për kualifikim, derisa një humbje eventuale do t’i zvogëlonte dukshëm gjasat për kalim në fazën kualifikuese të garës.

Biletat për ndeshjen janë në shitje për çmimin 2 euro, derisa ndeshja luhet me fillim nga ora 20:30.

Pas ndeshjes së sontme, Kosova më 14 gusht e pret Luksemburgun në Mitrovicë, derisa më 17 gusht i shkon Britanisë së Madhe për ndeshjen kthyese.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga