Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE

Në Mitrovicë për histori!

Në Mitrovicë për histori!

2 August, 2018 @11:50

Sonte mund të përjetojmë një natë historike në futbollin kosovar! Skuadra kampione e Kosovës, Drita nga Gjilani, sonte luan ndeshjen kthyese përballë skuadrës Dudelange nga Luksemburgu në kuadër të kualifikimeve për në Europa League. Në ndeshjen e parë në Luksemburg, Drita pësoi humbje 2-1, rezultat që nënkupton që Dritës sonte i mjafton një fitore minimale për të kaluar në fazën tjetër. Ndeshja luhet në "Adem Jashari" të Mitrovicës me fillim nga ora 20:45. Sa i përket skuadrave tjera shqiptare në Europa League, Laçi i pashpresë, që e ka humbur 3-0 ndeshjen e parë në Norvegji, sonte e pret Molden me fillim nga 17:00.

PRISHTINA

Arbnor Morina rikthehet te Prishtina

2 August, 2018 @11:38

Arbnor Morina është rikthyer te Prishtina, por jo si trajner! Ish-trajneri i shumë skuadrave kosovare dhe ish-futbollisti i Prishtinës në…

2018/2019

Liga e Parë - shorti për edicionin e ri

1 August, 2018 @14:07

Është publikuar kalendari për fazën e parë të ndeshjeve të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Më poshtë është…

STARTI I STINORIT

Shorti i Superligës 2018/19

BOROZANI/ Arkiv

1 August, 2018 @13:53

Sot në zyret e FFK-së, është tërhequr shorti për stinorin e ri të Superligës. Po i sjellim së pari çiftet…

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 August, 2018 @11:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i Evertonit. Mbrojtësi i majtë transferimin e tij nga Barcelona…

SHORTI

Sot hidhet shorti për stinorin 2018/19

Foto: ffk

1 August, 2018 @9:14

Shorti për stinorin 2018/19 në Superligë dhe në Ligë të Parë në futboll, do të hidhet sot. Nga ora 13:00…

PHILIPPE SANDLER

Talenti holandez, te Manchester City

Foto: ManCity/Official

1 August, 2018 @8:31

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar blerjen e radhës. Mbrojtësi i ri dhe i talentuar, 21 vjeçari Philippe…

SIME VRSALJKO

Inter siguron finalistin e Botërorit

1 August, 2018 @8:20

Me një stinor huazim dhe opcion blerjeje në fund të stinorit 2018/19, Sime Vrsaljko, do të jetë pjesë e Interit…

KUQEZINJTË NGA TETOVA

Shkëndija garanton €1.4 mln.

Foto: KFShkëndija/fb

31 July, 2018 @21:54

Me sigurimin e fazës së tretë të kualifikime për Ligën e Kampionëve, ekipi i Shkëndijës tashmë në xhep mund të…

BLENDI MEMAJ

Memaj pret rikthimin nga lëndimi

22 October, 2018 @9:25

Njëri prej futbollistëve më të rëndësishëm të Lirisë, Blendi Memaj, pret me padurim rikthimin e tij në fushën e blertë…

TREPÇA '89 - LLAPI

Ndahen pikët në Mitrovicë

TOPSPORTI / A.K

21 October, 2018 @16:42

Në takimin e luajtur sot në Mitrovicë, Trepça '89 dhe Llapi luajtën baraz, për t'u detyruar kështu t'i ndajnë pikët.…

GJILANI - FERONIKELI

Lideri rrëzohet në Gjilan

21 October, 2018 @16:23

Seria prej shtatë fitoreve rresht e liderit aktual të Superligës, Feronikelit, ka marrë fund. Ekipi i trajnerit Zekerija Ramadani, është…

TREPÇA '89 - LLAPI

Trepça ‘89 vs. Llapi, formacionet startuese

21 October, 2018 @14:19

Janë bërë të ditura skuadrat startuese të Trepçës '89 dhe Llapit pak para ndeshjes. TREPÇA '89: Beqiri, Maloku, Mersini,…

GJILANI - FERONIKELI

Gjilani vs. Feronikeli, formacionet startuese

BOROZANI / ARKIV

21 October, 2018 @14:16

Janë publikuar formacionet startuese të Gjilanit dhe Feronikelit pak para ndeshjes. GJILANI: Kaçiu, Kastrati, Mauricio, Halili, Magani, Kosumi, Muça,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga