Të gjitha lajmet

ASTRIT FAZLIU

Nga Ferizaji te Shkëndija

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

Nga Ferizaji te Shkëndija

14 December, 2013 @15:21

Astrit Fazliu, sulmuesi i Ferizajit të hënën mund të bëhet lojtari më i ri i Shkëndisë së Tetovës edhe zyrtarisht. Fazliu i cili i prin listës së golashënuesve në Superligën e Kosovës në futboll, golat e të cilit kanë mundësuar që Ferizaji të përfundojë në vendin e dytë të Superligës në fund të stinorit vjeshtor, pritet që pranverën ta kalojë në Maqedoni. 

Sipas vetë lojtarit dhe zyrtarit të Shkëndisë, të gjitha bisedimet janë kryer por zyrtarisht gjithçka pritet të përfundojë të hënën e ardhshme pasi që të bien edhe njëherë për detaje në ujdi të dyja palët. 

Ferizaji stinorin e kaluar ka qenë pjesë e Ligës së Parë të Kosovës dhe me trajnerin e mirënjohur Bylbyl Sokoli në krye ata janë ngritur në Superligë, ku menjëherë kanë treguar fuqinë duke përfunduar në vendin e dytë. 

Natyrisht se largimi i Fazliut, që më parë ka qenë edhe lojtar i Prishtinës do të jetë hendikep për Ferizajin ën pjesën e dytë të stinorit, por përafrimi i tij me arenën ndërkombëtare me Shkëndinë është më i madh dhe lojtari ka pranuar të ndërrojë skuadër. 

Shkëndija përndryshe, gjendet në vendin e tetë të kampionatit maqedonas të futbollit me 23 pikë të tubuara, derisa lideri i ligës elite të Maqedonisë është Turnovo me 34 pikë, sa kanë edhe Vardari e Pelisteri pasues. ADNAN JANUZAJ

Përjetë në Manchester United

14 December, 2013 @10:29

Djaloshi me prind kosovarë i lindur në Bruksel, Adnan Januzaj, ka dalë në ekip të Manchester Unitedit këtë stinor dhe…

MANCHESTER UNITED

Lëndohet Van Persie

REUTERS

13 December, 2013 @15:46

Trajneri i Manchester Unitedit, David Moyes, ka konfirmuar se sulmuesi holandez i ekipit, Robin Van Persie është lënduar dhe do…

MARCELO LIPPI

Juventusi dështoi

REUTERS

13 December, 2013 @14:51

Trajneri i ekipit kinez Guangzhou Evergrande, Marcelo Lippi, moskualifikimin e ish ekipit të tij Juventus në fazën eliminatore të Ligës…

FORMACIONI VJESHTOR

Më të mirët e Europa League

uefa.com

13 December, 2013 @14:28

UEFA-ja ka bërë përzgjedhjen e 11-shes më të mirë të fazës grupore të Europa League, që ka përfunduar mbrëmë.  Në…

LES BLUES

Koscielny kritikon Deschampsin dhe lë Francën

15 October, 2018 @19:31

Mbrojtësi i Francës dhe Arsenalit, Laurent Koscielny, i ka dhënë fund karrierës së tij në reprezentacionin e vendit. Për…

LIDHUR ME FUTBOLLIN

Babai i Kompany’t, bëhet kryetar i parë me origjinë afrikane i një komune belge

Pierre Kompany. babai i Vincent Kompany/ Foto: GettyImages via BBC

15 October, 2018 @19:15

Pierre Kompany ka fituar garën për kryetar të komunës së Ganshorenit në Bruksel, ka bërë të ditur BBC sot. …

NESËR MBRËMA

Stinori i ri i BIBL nis në Prizren

15 October, 2018 @18:26

Stinori i njëmbëdhjetë i ligës ballkanike në basketboll starton në Prizren. Dueli i parë i edicionit 2018/19 në BIBL…

PRIZRENI - PRISHTINA

Prishtina mposhtë debutuesit në Prizren

FOTO: prishtina futsall

15 October, 2018 @18:20

Klubi i futsallit, Prishtina, në ndeshjen e parë të stinorit 2018/19 të Superligës, e mposhti skuadrën debutuese Prizrenin me rezultat…

NBA 2018/19

Spektakli në NBA fillon të mërkurën

FOTO / nba.com

15 October, 2018 @16:42

Liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA, do të fillojë më 17 tetor. Ndeshja hapëse e stinorit 2018/19…

Të gjitha lajmet nga