Të gjitha lajmet

FERONIKELI - MILAN

Nga një gol për pjesë, Milan mposht Feronikelin

Foto: G.P / TOPSPORTI

Nga një gol për pjesë, Milan mposht Feronikelin

10 August, 2019 @22:37

Miqësorja historike mes Feronikelit dhe Milanit është mbyllur me fitore 0-2 të skuadrës italiane.

Pas pjesës së parë që u mbyll 0-1, Milani e vazhdoi dominimin edhe në pjesën e dytë dhe e mbylli ndeshjen e sontme me fitore.

Një gol i anuluar për pozicion jashtë loje dhe një goditje e fortë nga Biglia në fillim të pjesës së dytë treguan që Milani edhe përkundër shumë zëvendësimeve do ta dominonte edhe pjesën e dytë, ndërsa ishte Fabio Borini ai që me të djathtën shënoi mjeshtërisht për 0-2 pas një krosimi të ardhur nga krahu i majtë.

Sulmet e Milanit vazhduan edhe pas golit të shënuar, ndërkohë që për Niklin rastin më të mirë e pati Kastriot Rexha, gjuajtja e të cilit përfundoi në shtyllë në minutën e 74’ të ndeshjes.

Më pas, raste për t’u veçuar nuk pati dhe pas 90 minutave lojë ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 0-2.

 

FERONIKELI - MILAN

Pjesa e parë: epërsi minimale e Milanit

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @21:33

Me rezultat 0-1 është mbyllur pjesa e parë e miqësores mes Feronikelit dhe Milanit, miqësore që po zhvillohet në “Fadil…

FERONIKELI - MILAN

Feronikeli vs. Milan, 11-shet startuese

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @20:24

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Feronikelit dhe Milanit, të cilat sonte përballen mes vete në një ndeshje…

FERONIKELI - MILAN

Skuadrat në ‘nxemje’, stadiumi jo shumë i mbushur

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @20:06

Pak para ndeshjes skuadrat e Feronikelit dhe Milanit kanë filluar ‘nxemjet’. Ndërkohë, momentalisht bie në sy stadiumi jo edhe aq…

NGA KONFERENCA

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

Foto: G. P.

10 August, 2019 @14:52

Në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore që Feronikeli do të luaj ndaj Milanit, kanë folur dyshja legjendare e rossonerëve,…

SKUADRA E MILANIT

Milan vjen me këta lojtarë në Kosovë

9 August, 2019 @14:21

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur 24-shen që udhëton për Kosovë për miqësoren me Feronikelin. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga