Të gjitha lajmet

MUSAJ

Nga Trepça’89 te Laçi

Foto: Mitroland/ Facebook

Nga Trepça’89 te Laçi

9 August, 2015 @16:20

Drilon Musaj është lojtar i ri i Laçit, ka bërë të ditur sot faqja zyrtare e ekipit mitrovicas në Facebook

Laçi, që drejtohet nga Armando Cungu, ka paguar 10 mijë euro dëmshpërblim drejt ekipit mitrovicas, derisa vetë futbollisti do të përfitojë 1 mijë e 500 euro rrogë mujore. 

Musaj ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me ekipin e Laçit. 

Laçi është fitues i Kupës së Shqipërisë aktualisht dhe ka marrë pjesë në kualifikime në Europa League këtë verë. XHENOVË

Cassano kthehet te Samp!

REUTERS/Arkiv

9 August, 2015 @15:48

Pas aventurave të ndryshme, sulmuesi që nisi karrierën te Bari, Antonio Cassano (33 vj.), i është rikthyer Sampdorias.  Ekipi nga…

MIQËSORE

Lehtë ndaj Ferizajit për Hajvalinë

9 August, 2015 @10:27

Skuadra e Hajvalisë ka shënuar fitore të lehtë ndaj Ferizajit dje, në miqësoren e radhës të ekipeve të Superligës me…

MIQËSORE

Fushë Kosova befason Prishtinën

BOROZANI/Erdis Driza

9 August, 2015 @9:46

Nga katër ndeshjet kontrolluese të zhvilluara gjatë fazës përgatitore, Prishtina ka bilanc prej dy fitoreve dhe dy humbjeve. Djet, me…

LEGJIONARI

Tarashaj, makinë e re e golave

9 August, 2015 @9:29

Djaloshi me origjinë nga Prizreni, Shani Tarashaj, ka shënuar dje 2 golat e radhës së tij për Grasshopersin në fitore…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga