Të gjitha lajmet

FIFA RANKING

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

TOPSPORTI/ A. P.

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

4 April, 2019 @11:37

Edhe një ngritje, përsëri rekord për Kosovën, në renditjen mujore të FIFAs.

Në listën e botuar sot nga FIFA Kosova pas ndeshjes miqësore ndaj Danimarkës dhe kualifikueses ndaj Bullgarisë ka kapërcyer 3 vende dhe tash është e 127-ta në FIFA.

Rivalët e Kosovës në grup kanë pësuar rënie. Mali i Zi ka rënë në të 51-tin vend, ndërsa Bullgaria në të njëjtën pozitë gjithashu. Çekia ka rënë për 4 vende dhe tash është e 48-ta.

E Anglia si lidere e grupit dhe favorite, ngritet prej pozitës 5 në pozitën 4 të renditjes botërore të FIFAs, duke e rrëzuar Kroacinë.

Kosovo

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

MBLIDHEN SHPRESAT

Lista e Ramiz Krasniqit për Kosovën U19

2 April, 2019 @21:17

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në grumbullimin tre…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ELITE ROUND U17

Sulmuesi juventin rrëzon Kosovën

28 March, 2019 @17:02

Në përballjen e dytë në kuadër të Elite Round të grupomshave nën 17 vjeçare, Kosova është mposhtur nga Spanja me…

FRANCE FOOTBALL

Fidan Aliti në ekipin e më të mirëve

Fidan Aliti, gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @15:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës që luan për Kalmarin suedez, Fidan Aliti, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të ndeshjeve të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja