Të gjitha lajmet

FIFA RANKING

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

TOPSPORTI/ A. P.

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

4 April, 2019 @11:37

Edhe një ngritje, përsëri rekord për Kosovën, në renditjen mujore të FIFAs.

Në listën e botuar sot nga FIFA Kosova pas ndeshjes miqësore ndaj Danimarkës dhe kualifikueses ndaj Bullgarisë ka kapërcyer 3 vende dhe tash është e 127-ta në FIFA.

Rivalët e Kosovës në grup kanë pësuar rënie. Mali i Zi ka rënë në të 51-tin vend, ndërsa Bullgaria në të njëjtën pozitë gjithashu. Çekia ka rënë për 4 vende dhe tash është e 48-ta.

E Anglia si lidere e grupit dhe favorite, ngritet prej pozitës 5 në pozitën 4 të renditjes botërore të FIFAs, duke e rrëzuar Kroacinë.

Kosovo

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga