Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Nikli nis përgatitjet nesër

Nikli nis përgatitjet nesër

3 January, 2017 @17:40

Kampioni në fuqi, Feronikeli, nga nesër do t’i fillojë përgatitjet për stinorin pranveror.

Skuadra nga Drenasi do ta ketë nesër grumbullimin e parë, në të cilin pritet të jenë prezent edhe dy përforcimet e reja, Yll Hoxha dhe Faton Maloku.

Feronikeli pjesën vjeshtore të Superligës e përfundoi në pozitën e katërt në tabelë.SUPERLIGA

‘89shi me përforcim të huaj

3 January, 2017 @12:00

Përmes një konfirmimi në faqen e Facebookut, klubi i Trepçës ‘89 ka njoftuar opinionin me transferimin më të ri. Bëhet…

STATS

Mourinho kalon Van Gaalin e Moyesin

3 January, 2017 @11:47

Pas fitores së djeshme ndaj West Hamit, Jose Mourinho ka arritur një rekord pozitiv me klubin nga ‘Old Trafford’. …

NIGERIANI MIKEL

John Obi Mikel në La Liga

3 January, 2017 @8:53

Mesfushori nigerian i Chelseat, të cilit i skadon kontrata këtë verë me ekipin londinez, është në bisedime me Valencian nga…

NIKOLA KALINIC

Fiorentina i jep afat ekipit kinez

3 January, 2017 @8:41

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, i ka dhënë afat 15 ditësh ekipit kinez Tianjin Quanjian lidhur me vendosjen e tyre për…

JUAN ITURBE

Iturbe kalon te Torino

3 January, 2017 @8:32

Argjentinasi Juan Iturbe është vetëm pranë zyrtarizimit si huazim me opcion blerje nga Torinoja. Torino ka arritur marrëveshje me…

DAILY STAR

United refuzon ofertën e Evertonit

3 January, 2017 @1:02

Daily Star në numrin e sotëm ka bërë të ditur se Manchester United së fundi ka refuzuar ofertën e Evertonit…

THE SUN

Boshnjaku zëvendësim i Cazorlas!!!

3 January, 2017 @0:59

E përditshmja britanike, The Sun, ka bërë të ditur sot se Santi Cazorla pritet të zëvendësohet nga mesfushori boshnjak i…

DELE ALLI

Synim i Real Madridit

3 January, 2017 @0:52

E përditshmja britanike, Daily Mirror, në faqet e sportit ka bërë të ditur se Real Madrid ka vënë në radar…

WEST HAM - UNITED

E gjashta radhazi, United rendit fitoret

2 January, 2017 @20:09

Vazhdon ecuria pozitive e Manchester United. Skuadra e Jose Mourinhos e ka shënuar sot fitoren e gjashtë radhazi në Premier…

SUNDERLAND - LIVERPOOL

Januzaj e Sunderlandi ndalin Liverpoolin

2 January, 2017 @17:58

Një ndeshje shumë interesante u zhvillua sot në ‘Stadium of Light’, ku Liverpooli në fund u detyrua të pajtohej me…

YLLI - LIPJANI

Ylli favorit ndaj Lipjanit

12 December, 2018 @10:01

Ndeshja e dytë e ditë së sotme në kuadër të xhiros XIII do të jetë ndërmjet Yllit dhe Lipjanit. Krahas…

PRIZRENI - TREPÇA

Prizreni për përfundim, Trepça për vazhdimin e serisë

12 December, 2018 @9:49

Sonte në palestrën “Sezai Surrioi” në Prizren, do të hapet xhiroja e XIII në Superligë me ndeshjen ndërmjet Prizrenit dhe…

CLIPPERS - RAPTORS

Toronto bindshëm edhe pa Leonardin

12 December, 2018 @9:30

Skuadra me bilanc më të mirë aktualisht në NBA, Toronto Raptors, e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 99-123. Skuadra…

SPURS - SUNS

Fitore historike për Popovichin

FOTO/ nba

12 December, 2018 @9:07

San Antonio Spurs e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 111-86 në AT&T Center. Spurs gjatë gjihë ndeshjes nuk ia lëshoi…

GRUPI C

Salah vendimtar, nënkampioni kualifikohet

11 December, 2018 @23:13

Në ndeshjen kryesore të natës në Champions League, Liverpooli ka shënuar fitore 1-0 ndaj Napolit, për të kaluar kështu në…

Të gjitha lajmet nga