Të gjitha lajmet

REPREZENTACIONI I KOSOVËS

Nisen për ndeshjet e rëndësishme

Foto: FBK

Nisen për ndeshjet e rëndësishme

24 November, 2018 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot merr rrugë për Rumani, ku basketbollistët tanë do të ndeshen ndaj rumunëve në kërkim të fitores së parë në grupin parakualifikues që hap rrugë për kualifikime për në Eurobasket 2021.

Basketbollistët e Kosovës kanë qenë në disponim të mirë, ndërsa lojtarët e ftuar tjerë që luajnë në ekipet jashtë Kosovës dhe kanë pashaporta tjerë, do t’i bashkohen ekipit atje.

TË FTUARIT E DAMIR MULAOMEROVICIT

Kosova është në grup me Maqedoninë dhe Rumaninë. Kosova ndeshjen e parë ndaj Maqedonisë e ka humbur në Prishtinë. Maqedonia ka mposhtur edhe Rumaninë në Shkup.

Kosovo

Fituesi i kësaj ndeshjeje Rumania-Kosova do të shtojë gjasat për të shkuar në kualifikimet e radhës për Eurobasket 2021.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA

Ndeshja Rumania - Kosova zhvillohet më 29 nëntor 2018, ndërsa tre ditë pas kësaj, 2 dhjetor, në Shkup takohen Maqedonia-Kosova.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga