Të gjitha lajmet

KOSOVA

Nisen për në Angli

FOTO / ffk

Nisen për në Angli

9 September, 2019 @11:01

Kombëtarja e Kosovës, është nisur për në Angli.

Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes, ndeshjen kundër Anglisë do të luajnë të martën në Southampton në ora 20:45.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Aktualisht edhe Anglia edhe Kosova janë pa humbje në Grupin A. Anglia në 3 ndeshjet e zhvilluara i ka pikët maksimale 9, ndërsa Kosova me 8 pikë gjendet në pozitën e dytë.

BASTORET

Islanda favorite në Elbasan Arena

Foto; FSHF/fb

9 September, 2019 @8:22

Rezultatet jo të mira dhe ecuria jo e kënaqshme e kuqezinjëve, ka bërë që bastoret të kuotojnë lirshëm Islandën si…

BASTORET

Anglia favorite absolute, kaq japin bastoret për fitoren e Kosovës

Foto: FA/fb

9 September, 2019 @8:12

Një ditë para ndeshjes së pestë të Kosovës në ciklin kualifikues për EURO 2020, bastoret kanë rreshtuar normalisht gjysmëfinalistin e…

YJET E VENDIT

Përfundojnë stërvitjet e fundit para nisjes për në Angli

Fotot: FFK

8 September, 2019 @19:37

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” para udhëtimit në Angli.

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.…

TE ANGLIA

Pas Bissakas, edhe Lingard mungon

8 September, 2019 @12:25

Futbollisti i dytë që tërhiqet nga reprezentacioni i Anglisë këto ditë. Pas mbrojtësit të ri të krahut Aaron Wan-Bissaka, tash…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020