Të gjitha lajmet

TE PRISHTINA

Nisin përgatitjet për gara evropiane

Foto: prishtinafc.com

Nisin përgatitjet për gara evropiane

5 June, 2019 @20:51

Nën urdhrat e shtabit teknik të prirë nga kryetrajneri Josa, sot ka nisur faza përgatitore për ndeshjet ndërkombëtare që nisin më 27 qershor te Prishtina.

Në seancën e parë pothuajse nuk pati asnjë mungesë, përveç Morinës, ndërsa nuk punuan Khalid e Zyba që me rekomandim të doktorëve do të pushojnë edhe disa ditë, kurse në grumbullim me Përfaqësuese është portieri Bekaj dhe Hasanaj.

Sulmuesi Alen Jasharoski dhe mesfushori Jamal Arago iu kanë skaduar kontratat dhe janë futbollistë të lirë, meqë rast FC Prishtina i falënderon publikisht për bashkëpunimin dhe u uron sukses në vazhdim të karrierës.

Ndërsa nga nesër futbollistët do të punojnë dy herë në ditë në fushën e 2 Korrikut.

KRESH UKA

Golashënuesi më i mirë i Drenicës, te Prishtina

Foto: prishtinafc.com

5 June, 2019 @16:54

Golashënuesi më i mirë i Drenicës në Superligë në stinorin që e lamë pas, Kreshnik Uka, është zyrtarizuar sot si…

KOMISIONI I GARAVE

KG dorëzon në disiplinore emrat pas ndeshjeve të barazhit

Foto: FFK

5 June, 2019 @14:50

Pas ndeshjeve të barazhit të Superligës së Kosovës në futboll, Komisioni i Garave të FFK-së ka regjistruar duelet me rezultet…

LOJTAR I LIRË

Dina largohet nga Liria

TOPSPORT/ A. P.

5 June, 2019 @14:38

Futbollisti i Lirisë, Behar Dina, është larguar nga klubi. Pas Blendi Memajt që u zyrtarizua te Llapi, Dina është…

NË GJAKOVË

Vëllaznimi i fton të rinjtë në Akademi

5 June, 2019 @13:06

Skuadra e Vëllaznimit, që nuk arriti të sigurojë Superligën 2019/20 duke u mposhtur në duel të barazhit nga Trepça’89, ka…

GANI SEJDIU

I shpëtoi nga rënia dhe largohet

Foto: KFBallkani/fb

2 June, 2019 @19:34

Skuadra e Ballkanit të Suharekës para pak çasteve ka bërë të ditur se trajneri i ekipit Gani Sejdiu është larguar…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga