Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: VLLAZNIA-GJILANI

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

Foto: KFVllaznia

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

21 October, 2017 @8:34

Vllaznia
Gjilani
Vllaznia : Gjilani

E shtunë, Ora 14:00. Stadiumi i qytetit, Gjilan.

Dy ekipe me synime krejtësisht të kundërta ballafaqohen sot në Gjilan, ku Vllaznia e Pozharanit luan në cilësinë e vendasit ndaj Gjilanit.

Derisa Vllaznia ka emëruar Bylbyl Sokolin trajner gjatë kësaj jave dhe po kërkon pikët për të dalë nga fundi i klasifikimit, në anën tjetër Gjilani i Arbnor Morinës, i pamposhtur ende në Superligë, po kërkon fitoren për të kapur lidershipin e elitës.

TABELA AKTUALE

Të dyja skuadrave u duhet fitorja në fund të ciklit të parë të ndeshjeve të Superligës. Vllaznisë për ta përfunduar atë në vend të parafundit e gjilanasve për t’ua shtuar shpresat për titullin e parë kampionë në histori, nëse e mbajnë këtë ritëm.

Selim Isufi është gjyqtar kryeso i ndeshjes me asistent Ramadan Hysenin dhe Arton Latifin.

bylbyl sokoliPARA NDESHJES: PRISHTINA-BESA

Mundësia për t’u bërë lider

Pamje nga ndeshjet e kaluara, Besa-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

21 October, 2017 @8:12

Një rezultat pak më ndryshe i Gjilanit në përballje ndaj Vllaznisë së Pozharanit dhe fitorja potenciale e Prishtinës ndaj Besës,…

WEST HAM - BRIGHTON

West Hami mposhtet, Bilic ‘dridhet’

20 October, 2017 @22:51

Vazhdon forma dëshpëruese e West Ham United. Skuadra e drejtuar nga Slaven Bilic sonte u turpërua me rezultat 0-3 nga…

KOMUNIKATË

Komunikatë nga Flamurtari

20 October, 2017 @21:55

Përmes një komunikate për media, klubi i Flamurtarit i ka kërkuar falje opinionit sportdashës për incidentin që ndodhi sot…

GATI 3 ORË PAS INCIDENTIT

FFK zyrtarizon çështjen Flamurtari-Vëllaznimi

20 October, 2017 @18:51

Kanë kaluar gati 3 orë prej se u ndërpre ndeshja dhe FFK në lajmin e përgjithshëm të ndeshjeve të sotme…

VIDEO

Pamje që çuan te ndërprerja, Flamurtari-Vëllaznimi

Foto: Arkiv/ prishtinafc.com

20 October, 2017 @18:31

Kanalet televizive kanë publikuar shpejt videon e ndeshjes Flamurtari-Vëllaznimi, në momentin kur portieri i Vëllaznimit, Altik Muhaxhiri barazon në 1-1…

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

20 October, 2017 @16:33

Vëllaznimi ka barazuar rezultatin në minutën e 88’ të ndeshjes ndaj Flamurtarit sot në “Xhemajl Ibishi” të Prishtinës, 1-1. …

DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës përfundon pa gola

20 October, 2017 @16:29

Derbi i Drenicës përfundoi ashtu si filloi ndeshja. Drenica dhe Feronikeli e mbyllën takimin me rezultat 0-0 TABELA…

LIRIA - LLAPI

Lideri deklasohet në Prizren

20 October, 2017 @16:12

Në takimin mes Lirisë dhe Llapit në Prizren, fituese doli skuadra vendase, e cila sot fitoi me rezultat bindës 3-0. …

DRITA - TREPÇA 89

Pa fitues në Gjilan, Rexhepi shpëton Dritën

20 October, 2017 @16:06

Pa fitues është mbyllur ndeshja mes Dritës dhe Trepçës ‘89 në Gjilan. Epërsinë mysafirëve ia dha Florent Hasani, ndërsa deri…

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 October, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në “Bajram Aliu” të Skenderajit zhvillohet derbi i Drenicës Drenica nga Skenderaji e Feronikeli…

TURNE BASKETBOLLI

U14 në dy kategori, para turneut në Rumani

Foto: FBK

18 December, 2018 @14:07

Pas turneut ndërkombëtar në Sofje të Bullgarisë që është organizuar në muajin shtator në kuadër të projektit të FIBA Evropës…

KUPA E KOSOVËS

Duelet e mesjavës në Kupë të Kosovës

18 December, 2018 @13:58

Pas fitores së Trepçës mbrëmë ndaj Prishtinës së Re në kuadër të ndeshjeve të së tetës së finales së Kupës…

DUELI I RADHËS

Bashkimi mysafir në Gjevgjeli

18 December, 2018 @13:38

Basketbollistët e Bashkimit të Prizrenit kanë marrë rrugë për Gjevgjeli, ku në kuadër të Ligës Ballkanike do të ndeshen me…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

Të gjitha lajmet nga