Të gjitha lajmet

KOSOVA U18 NË EVROPIANIN E DIVIZIONIT B

Një fitore, për të përfunduar të parafundit në evropian

Fotot: fiba.com

Një fitore, për të përfunduar të parafundit në evropian

5 August, 2019 @16:42

Kosova U18 ka përfunduar në pozitën e parafundit në Kampionatin Evropian të Divizionit B. Të përzgjedhurit e Gyltekin Selimit, nuk kanë shënuar asnjë fitore në kampionat, deri te ndeshja e fundit, kur aty u ndeshën me bashkëmoshatarët e Luksemburgut për të fituar 67-49 dhe për t’i ikur pozitës së fundit në garë.

Me këtë fitore, Kosova U18 përfundoi në pozitën e 23 në evropianin që numëron 24 skuadra pjesëmarrëse.

Kosovo U18

Kosova U18 në fazën grupore pësoi radhazi në të gjitha ndeshjet. Së pari nga Hungaria 78-55, pastaj nga Suedia 76-60, Austria 92-79, Bellorusia 83-74 dhe Portugalia 72-47.

Pas fazës grupore ekipi shpresat e basketbollit të Kosovës pësuan edhe në ndeshjet për radhitjen përfundimtare të evropianit. Nga Norvegjia 87-72, nga Rumania 79-61, ndërsa fituan në fund Luksemburgun për të siguruar pozitën e parafundit aty.

Kosovo U18

Kampionati Evropian U18 i Divizionit B u mbajt në Oradea të Rumanisë prej 26 korrikut deri më 4 gusht, ndërsa kampion doli Izraeli që në finale mposhti Poloninë, kurse vendi i tretë i takoi çekëve, që lanë pa medalje shpresat e Maqedonisë Veriore.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga