Të gjitha lajmet

FINALET E PARA

Një javë para Superkupës

Një javë para Superkupës

Teksti: FBK

17 September, 2019 @14:05

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të fillojë me spektakël, pasi më 24 shtator, palestra “Mizahir Isma” do të jetë arena e ndeshjeve të Superkupës.

Në konkurrencën e femrave nga ora 17:30 do të ballafaqohen Prishtina-Bashkimi, derisa nga ora 20:30 do të përballen Rahoveci-Prishtina te meshkujt.

Organizatorë të Superkupës janë Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me klubin e Rahovecit.

Përgatitjet deri më tani për këto dy ndeshje po shkojnë sipas planit, dhe pritet që të jetë një spektakël i rrallë i basketbollit, në prag të fillimit të edicionit të ri, që pritet të jetë shumë interesant, sidomos me rikthimin e Pejës në garat e elitës.

Tifozët në Rahovec gjithmonë kanë krijuar atmosferë të jashtëzakonshme dhe kështu pritet edhe më 24 shtator.

Një ngjarje që pritet të jetë madhështore sa i përket organizimit, por edhe tifozëve në tribuna dhe lojtarëve/eve në parket, pasi priten ndeshje mjaft interesante.

TË LIRË

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

17 September, 2019 @13:58

Shtëpia e basketbollit ndërkombëtar (FIBA) ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se KB Pejës i janë larguar dënimet e mëhershme…

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina nis aventurën drejt Champions Leagues

17 September, 2019 @11:20

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, sonte do të luaj një ndeshje shumë të rëndësishme, në kuadër të kualifikimeve për…

KB PEJA

Peja paralajmëron pjesëmarrjen në Balkan League?

16 September, 2019 @15:21

Me t’u rikthyer në Superligë, skuadra pejane filloi ‘vrullshëm’ me disa përforcime, ndërsa duket se pejanët duan të luajnë edhe…

KARAGAÇ

Qendër afrikane te Peja

Foto: KBPeja/fb

13 September, 2019 @22:29

Willy Kouassi, basketbollisti 208 centimetra i gjatë, qendër, i lindur në Abidjan të Bregut të Fildishtë, që ka bërë karrierë…

BASHKIMI

I huaji i dytë te Bashkimi

13 September, 2019 @17:07

Skuadra e Bashkimit, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin amerikan Corey Raley Ross. Ross është i gjatë 193 cm dhe…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga