Të gjitha lajmet

LLAPI - FERONIKELI

Një pikë larg titullit

Foto: KFLlapi/fb

Një pikë larg titullit

15 May, 2019 @18:54

Feronikeli është vetëm një pikë larg titullit kampion të Kosovës. Ekipi i Zekirija Ramadanit ka mposhtur sot Llapin në Zahir Pajaziti 1-3 për të vazhduar formën e mirë prej shtatë fitoreve radhazi në Superligë.

Ndeshja nisi qetë, me pak më shumë Llapin kërkues, por Arbër Prekazi si lojtar me përvojë te ekipi mysafir dha epërsinë për Feronikelin në minutën e 18, 0-1.

Shpejt barazuan llapjanët. Në sulmin tjetër Festim Alidema prej penalltie shënoi për 1-1 (21’). Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë, derisa në ndërkohë Llapi kishte humbur një rast të mirë me Ahmed Januzin.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

E në pjesë të dytë të ndeshjes ka qenë Feronikeli që ka folur fjalën kryesore në terren, duke kryer shpejt punë.

Së pari Mendurim Hoti i dha avantazhin 1-2 (55’) ndërsa shpejt Kastriot Rexha vulosi fituesin e ndeshjes 1-3 (62’).

Deri në fund të ndeshjes nuk kishte gola më, dersia Feronikeli tash është vetëm një pikë larg titullit kampion, që do të duhet ta merr në xhiron e fundit, si vendas ndaj Prishtinës ndjekëse.

Në anën tjetër Llapi ka kryer sezonin në vend të tretë dhe ka humbur gjasat për të dalë në gara evropiane edhe këtë stinor.

DRITA - FLAMURTARI

Flamurtari me përmbysje, pranë shpëtimit

Foto: Drita FC

15 May, 2019 @19:15

Flamurtari pranë shpëtimit! Skuadra kryeqytetase ka shënuar një fitore të artë në Gjilan ndaj Dritës, për t’iu afruar shumë mbetjes…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ballkani

15 May, 2019 @15:47

Janë publikuar formacionet startuese të Drenicë dhe të Ballkanit. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Balde, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka, Tahiri,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Feronikeli

15 May, 2019 @15:41

Janë publiluar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Feronikelit. LLAPI: Ademi, Blakçori, Sinani, Prençi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Alidema, Hyseni,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Flamurtari

15 May, 2019 @15:38

Janë publikuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA: Ramadani, Livoreka, Gërbeshi, Berisha, Haliti, Shaqiri, Vucaj, A.Krasniqi, Mustafa, F.Krasniqi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Trepça ‘89

FOTO / Prishtina fc

15 May, 2019 @15:33

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Trepçës ‘89. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Bekteshi, Dallku, Bashiru, Miftaraj, Ahmeti, Mustafa, Mankenda,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga