Të gjitha lajmet

ÇEKIA - BULLGARIA

Njeriu-gol i Çekisë dhe debutuesi i Bullgarisë

Njeriu-gol i Çekisë dhe debutuesi i Bullgarisë

8 June, 2019 @18:54

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara Çekia ka shënuar fitoren e parë në Grupin A kualifikues për EURO 2020.

Çekia është njëra ndër rivalet e Kosovës me të cilën dardanët nuk janë takuar ende.

TABELA DREJT EURO 2020 dhe ORARI

E i frikshëm është treguar sulmuesi shtatëgjatë i Romës, Patrick Schick, që ka shënuar dy herë për t’ia sjellë fitoren ekipit të drejtuar nga selektori Jaroslav Silhavy.

Patrick Schick

Schick ka treguar se është njeri-gol dhe në mënyrën më të mirë ka shfrytëzuar rastet për fitoren 2-1 ndaj Bullgarisë, rivalit të radhës së Kosovës.

E te Bullgaria debutoi selektori Krasimir Balakov. Debutuesi në reprezentacion, Ismail Isa, pranoi një top që erdhi pas dy pasimeve të gjata për të shënuar me kokë mjeshtërisht në portën çeke për epërsinë 0-1 që nuk mjaftoi për mysafirët, por i dha shpresë për ndeshjet tjera.

TABELA DREJT EURO 2020 dhe ORARI

E Balakov debutuesin Isa pritet ta fusë në përballje edhe ndaj Kosovës. Ky i fundit luan për ekipin Dunav 2010 dhe këtë stinor ka shënuar 5 gola, derisa ka bërë karrierë në Molldavi dhe Superligë turke më parë.

Përndryshe, Çekia ka shënuar fitoren e parë në grup, ndërsa Bullgaria ka pësuar humbjen e parë. Çekët tash kanë 3 pikë dhe në duelin e radhës luajnë me Malin e Zi. Ndërsa Bullgaria nga 3 ndeshjet e zhvilluara ka 2 pikë dhe duelin e radhës e luan ndaj Kosovës.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

ISLANDA - SHQIPËRIA

Loja e mirë, nuk sjell rezultat. Reja debuton me humbje

Foto: KSI

8 June, 2019 @17:01

Selektori i ri i Shqipërisë, Edy Reja, ka debutuar në bankën kuqezi sot me humbje ndaj Islandës, 1-0. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Islanda - Shqipëria

8 June, 2019 @14:06

Janë publikuar formacionet zyrtare të Islandës dhe të Shqipërisë. ISLANDA: Halldórsson ,Hermannsson, R. Sigurdsson, Gudmundsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Árnason,…

OPINION

Lakmia e kushtueshme

7 June, 2019 @23:08

Kemi ngritur standardet së fundmi dhe tashti nuk jemi të kënaqur me një pikë në Podgoricë kundër një ekipi si…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Mali i Zi - Kosova

Foto: UNL

7 June, 2019 @22:46

Pas përballjes së dytë kualifikuese drejt EURO 2020, Kosova ka barazuar përsëri. Kësaj radhe ndaj Malit të Zi…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020