Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve të Kosovës nga mediat angleze

Fotot: FFK

Notat e futbollistëve të Kosovës nga mediat angleze

11 September, 2019 @11:55

Pas duelit ndërmjet Anglisë dhe Kosovës, ku vendasit fituan 5-3 dhe shënuan të katërtën fitore me radhë në grup, mediat angleze kanë dhënë edhe notat për futbollistët që u paraqitën mbrëmë në ndeshje.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

The Guardian ka notuar kështu futbollistët e Anglisë:

Jordan Pickford 6, Trent Alexander-Arnold 6, Michael Keane 4, Harry Maguire 4, Ben Chilwell 6, Declan Rice 6, Jordan Henderson 6, Ross Barkley 5, Raheem Sterling 9, Harry Kane 8, Jadon Sancho 8.

Zëvendësuesit e Anglisë, Mason Mount dhe Marcus Rashford nuk janë notuar pasi që kishin pak minuta në fushë.

kosovo

Sa i përket futbollistëve të Kosovës, notat që kanë marrë ata janë:

Arijanet Muric 6 - gjithmonë do të mbajë mend mbrojtjen e penalltisë së Harry Kane’it. Nuk mori mjaft përkrahje nga katërshja mbrojtëse.

Mërgim Vojvoda 2 - I torturuar nga Sterling. Nata e tij u kthye në tmerr kur shtoi edhe autogolin në llogari të tij.

Amir Rrahmani 4 - Kapiteni u humb nga Kane’i në barazim, ndërsa u turpërua nga Sterling dhe dha penallti për Anglinë. Plus karton i verdhë.

Fidan Aliti 4 - Qendërmbrojtësi i Kosovës shpërtheu te referi pas autogolit të Vojvodës. Ai dëshironte të ndalej loja pasis që u ndesh me Arnoldin. I ndëshkuar me karton të verdhë.

Florent Hadërgjonaj 4 - Mbrojtësi i Huddersfieldit ishte i shpejtë dhe i ndihmonte sulmit shumë në fillim, derisa ra në dorë të lojës së Sanchos.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Idriz Voca 5 - Mesfushori kishte vështirësi për t’i bërë ballë sulmeve të shpejta të Anglisë dhe u zëvendësua në pjesë të dytë të ndeshjes.

Besar Halimi 6 - Gjithmonë kërkonte topin dhe e përdori mirë shumë herë. Punoi shumë. Performancë e mirë.

Florent Muslija 5 - Do të duhej t’i ipte më shumë përkrahje Vojvodës që nuk arrinte të mbulonte krahun. I zëvendësuar në pushimin e pjesëlojës.

Bersant Celina 5 - Sulmuesi i Swanseat e kishte vështirë t’i ikte Rice’it. I pafat në tentimin e tij për të zbritur epërsinë në një gol.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Valon Berisha 7 - Dy përfundime shumë të mira të krahut të Lazios i dhanë Kosovës shumëçka për të mbajtur mend dhe i nxorri në pah dobësitë e mbrojtjes së Anglisë. I ndëshkuar me karton.

Vedat Muriqi 7 - Sulmuesi trupmadh kishte lojë të mirë. Krijoi dy golat e Berishës para se të fitonte një penallti, të cilën e konvertoi në gol.

florent hadergjonaj

ZËVENDËSUESIT:

Leart Paqarada 6 - U fut në minutën e 46-të. I ndëshkuar për protestë të ashpër ndaj penalltisë së Anglisë.

Anel Rashkaj 6 - Ndihmoi në rikthimin e qetësisë në mesfushë pasi që zëvendësoi Vocën në minutën e 59-të të takimit.

Florent Hasani, pa notë, pasi që u fut në 5 minutëshin e fundit të lojës.i:

Notat dhe përshkrimi i performancës, nga The Guardian.

ANGLIA - KOSOVA

Challandes: Jo lehtë, por unë i kam thënë të sulmojnë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 September, 2019 @0:30

Trajneri i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, pas humbjes ndaj Anglisë, ka thënë se është i kënaqur me angazhimin në…

ANGLIA - KOSOVA

Southgate: Duhet të jeni krenar me këtë skuadër

11 September, 2019 @0:18

Trajneri i Angilisë, Gareth Southgate, pas ndeshjes kundër Kosovës, në deklaratën e tij ka lavdëruar Kosovën. “Jam shumë i impresionuar…

ANALIZË

Me këmbë në tokë, presim tetorin!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 September, 2019 @23:16

Pas 15 ndeshjeve Kosova njoftohet me humbje. Pas 12 viteve, Anglia pëson tre gola në një ndeshje zyrtare (jo-miqësore). Për…

ANGLIA - KOSOVA

Anglia vs. Kosova, notat e lojtarëve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 September, 2019 @23:04

Pas humbjes ndaj Anglisë, TopSporti ka notuar lojtarët varësisht prej paraqitjeve të treguara sonte. NOTAT E LOJTARËVE Muriç 5.5,…

GRUPI A

Çekia fiton, kalon Kosovën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 September, 2019 @22:50

Me fitoren e sontme ndaj Malit të Zi, Çekia u vendos në pozitën e dytë para Kosovës. Çekia e mposhti…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020