Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Mali i Zi - Kosova

Foto: UNL

Notat e lojtarëve: Mali i Zi - Kosova

7 June, 2019 @22:46

Pas përballjes së dytë kualifikuese drejt EURO 2020, Kosova ka barazuar përsëri.

Kësaj radhe ndaj Malit të Zi 1-1, njëjtë sikurse ndaj Bullgarisë në ndeshjen e parë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

Sa i përket paraqitjes së lojtarëve të Kosovës në këtë përballje, notat e TopSporti.com janë këto:

Muriç 5.5
Vojvoda 6
Aliti 6
Rrahmani 6
Paqarada 5 (Kololli 6)
Voca 7
Halimi 7
Zeneli 6.5 (Zhegrova 5.5)
Celina 6 (Rashani 6)
Rashica 7
Muriqi 6.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

MALI I ZI - KOSOVA

Pika e dytë në ndeshjen e dytë

7 June, 2019 @22:43

Me mungesa në formacion, me mungesë të strategut Ljubisa Tumbakovic, Kosova nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një…

PJESA E PARË: MALI I ZI - KOSOVA

Në epërsi pas 45 minutash

7 June, 2019 @21:29

Me golin e Milot Rashicës në minutën e 24 të ndeshjes, Kosova ka përfunduar pjesën e parë të ndeshjes ndaj…

KUSH U BË KAPITEN?

Cili është kapiten i Kosovës në mungesë të treshes?

7 June, 2019 @19:43

Në mungesë të treshes Valon Berisha (i lënduar), Hekuran Kryeziu (i lënduar) dhe Samir Ujkani që është rezervë, Bernard Challandes…

FORMACIONET STARTUESE

Beqiraj në 11-shen malazeze, Kosova e plotë

7 June, 2019 @19:35

Janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen Mali i Zi - Kosova, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse kanë paraqitur këta lojtarë…

MEDIA TALK

Iu përfundon karriera në reprezentacionin malazez

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:24

Selektori Ljubisa Tumbakovic dhe ndihmësit të tij Sasa Jankovic i është përfunduar mandati në krye të shtabit teknik të Malit…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020