Të gjitha lajmet

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

Nuk ka favorit në finale

18 April, 2018 @21:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel Josa, trajner i Prishtinës ka thënë se nuk ka favorit në finale të Kupës.

Liridon Fetahaj Prishtina

“Asnjë lloj komenti nuk kam për finalen me Vëllaznimin, sepse çdo skuadër që del në finale e meriton që ka dalë deri në finale. Në finale nuk ka favorit. E kemi parasysh se nuk duhet të kapem me skuadrën e Vëllaznimit e cila është një skuadër e riorganizuar mirë, e cila luan futboll mirë, megjithatë do të shohim deri atëherë ka kohë deri sa të shkojmë në finalen e 27 majit. Kemi kampionatin, varet edhe nga gjendja psikologjike dhe nga renditja që skuadra ka përfunduar dhe nuk do të thotë që kanë dalë dy skuadra, që për mua nuk ndryshojnë shumë në nivel dhe që duhet të fitoj skuadra që është favorite. Nuk ka favorit në finale,” ka thënë Josa për faqen zyrtare të ekipit bardhekaltër.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Prishtina kishte fituar ndeshjen e parë ndaj Vushtrrisë 1-0. Sot Vushtrria fitoi 1-0 dhe ndeshja shkoi në vazhdime, ku Basit Khalid me golin e tij, barazoi rezultatin në 1-1 dhe u siguroi bardhekaltërve finalen.

Basit Khalid celebration Prishtina

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 April, 2018 @21:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj Flamurtarit pësuar në Korçë, 0-1, kur kishte shënuar Danilo Alves për…

MAQEDONI

1 pikë larg titullit

Foto: KF Shkëndija

18 April, 2018 @20:18

Në ndeshjen derbi të xhiros në Maqedoni, Shkëndija nga Tetova ka shënuar fitore të madhe ndaj kampionit aktual të vendit,…

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 April, 2018 @17:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u shpreh edhe Arsim Gojani, kryetrajneri i gjakovarëve. “Dëshira…

KUPA E KOSOVËS

Pajaziti: E dominuam lojën, i zhgënjyer për tifozët

18 April, 2018 @17:45

Pas eliminimit nga Vëllaznimi në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës, për Supersport foli Sadat Pajaziti, trajneri i klubit nga…

1/2: VUSHTRRIA - PRISHTINA

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

18 April, 2018 @17:37

Në një stadium të mbushur me tifozë në Vushtrri, Vushtrria e Prishtina luftuan mes vete për plot 120 minuta, e…

1/2: VËLLAZNIMI - DRENICA

Goli mysafir vendos, Vëllaznimi në finale

18 April, 2018 @17:00

Vëllaznimi në finale të Kupës së Kosovës! Pas barazmit 1-1 në Skenderaj, Vëllaznimi e Drenica kanë luajtur pa gola…

KUPA E KOSOVËS

11-shet: Vushtrria-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

18 April, 2018 @14:26

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu dhe ai i Prishtinës, Mirel Josa, kanë bërë të ditur 11-shet e ekipeve për ndeshjen…

KUPA E KOSOVËS

Sot përcaktohen finalistët, përfaqësuesit e mundshëm në Europa League

BOROZANI

18 April, 2018 @10:18

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen ndeshjet kthyese gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, ndeshje pas të cilave do t’i…

DFB POKAL

Bayerni me gol show në finale të Kupës

17 April, 2018 @22:43

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen, duke e mposhtur bindshëm Bayer Leverkusenin me rezultat 6-2, arriti të kualifikohet në finale të…

KRISTAL ABAZAJ

Rekord transferi nga Superiorja - Abazaj në Anderlecht

Fotot: rsca.be

17 April, 2018 @11:53

Tregimi i sulmuesit Kristal Abazaj me Skënderbeun është interesant. Ekipi përfitoi nga lojtari vetëm pse investoi në ‘te dhe në…

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Derbi përfundon me 41 pikë dallim

20 February, 2019 @19:09

Në ndeshjen e dy vendeve të para në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, Feronikeli e mposhti bindshëm Vëllaznimin…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

Të gjitha lajmet nga