Të gjitha lajmet

BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

TOPSPORTI/ A. P.

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

11 June, 2019 @14:48

Njeriu që nuk di për humbje me Kosovën si në ndeshje miqësore ashtu edhe në ato zyrtare, Bernard Challandes ka treguar arsyet e fitores së Kosovës mbrëmë ndaj Bullgarisë.

Kosovo

Fitorja 3-2 e Kosovës në Sofje ka qenë e para në histori të kualifikimeve për një evropian. Ndërsa seria e pamposhtshmërisë së Kosovës ka arritur në 14 ndeshje (13 me Challandesin).

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

“Ne luajtëm lojë të shkëlqyeshme. Të dyja ekipet kërkonin të fitonin dhe të them të drejtën kam qenë i brengosur kur Bullgaria ishte në epërsi 2-1, pasi që luante futboll të mirë. Por, Kosova tregoi karakterin e saj në 20 minutat e fundit të ndeshjes,” ka thënë Challandes për mediat bullgare mbrëmë, shkruan Dnevniku i Sofjes.

Zhegrova Edon

Sa i përket rolit fizik në fitore, Challandes ka mohuar këtë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

“Nuk mendoj se pjesa fizike e lojës ka qenë vendimtare. Mendoj që pjesa mentale ka vendosur ndeshjen. Bullgaria është dashur të mbrohet përgjatë gjithë kohës në fund të ndeshjes,” ka bërë të ditur zvicerani.

Rrahmani

Kosova pas 3 ndeshjeve të zhvilluara në kualifikime për EURO 2020 ka një fitore dhe 2 barazime. Me 5 pikë të mbledhura, djelmoshat e drejtuar nga Challandes kanë një pikë më pak se lideri i grupit Anglia dhe ndjekësi i parë i saj, Çekia.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

Të dyja këto vende, do të jenë kundërshtare të radhës të Kosovës.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga