Të gjitha lajmet

BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

TOPSPORTI/ A. P.

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

11 June, 2019 @14:48

Njeriu që nuk di për humbje me Kosovën si në ndeshje miqësore ashtu edhe në ato zyrtare, Bernard Challandes ka treguar arsyet e fitores së Kosovës mbrëmë ndaj Bullgarisë.

Kosovo

Fitorja 3-2 e Kosovës në Sofje ka qenë e para në histori të kualifikimeve për një evropian. Ndërsa seria e pamposhtshmërisë së Kosovës ka arritur në 14 ndeshje (13 me Challandesin).

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

“Ne luajtëm lojë të shkëlqyeshme. Të dyja ekipet kërkonin të fitonin dhe të them të drejtën kam qenë i brengosur kur Bullgaria ishte në epërsi 2-1, pasi që luante futboll të mirë. Por, Kosova tregoi karakterin e saj në 20 minutat e fundit të ndeshjes,” ka thënë Challandes për mediat bullgare mbrëmë, shkruan Dnevniku i Sofjes.

Zhegrova Edon

Sa i përket rolit fizik në fitore, Challandes ka mohuar këtë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

“Nuk mendoj se pjesa fizike e lojës ka qenë vendimtare. Mendoj që pjesa mentale ka vendosur ndeshjen. Bullgaria është dashur të mbrohet përgjatë gjithë kohës në fund të ndeshjes,” ka bërë të ditur zvicerani.

Rrahmani

Kosova pas 3 ndeshjeve të zhvilluara në kualifikime për EURO 2020 ka një fitore dhe 2 barazime. Me 5 pikë të mbledhura, djelmoshat e drejtuar nga Challandes kanë një pikë më pak se lideri i grupit Anglia dhe ndjekësi i parë i saj, Çekia.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA DREJT EURO2020

Të dyja këto vende, do të jenë kundërshtare të radhës të Kosovës.

KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Foto: lap.bg

11 June, 2019 @14:39

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, në deklaratë për media pas humbjes nga Kosova ka numëruar cilësitë e ekipit…

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:16

Mesfushori i krahut dhe lojtari më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli do të mungojë prej 6…

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 June, 2019 @23:49

Seria fenomenale pa humbje e Kosovës, me ndeshjen e sontme u ngrit në 14. EURO 2020 / GRUPET KUALIFIKUESE …

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:49

Pas fitores historike të Kosovës në Bullgari, TopSporti.com ka notuar lojtarët në bazë të paraqitjeve të tyre gjatë ndeshjes. …

BULLGARIA - KOSOVA

Kosova shkruan histori në Sofje!

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:39

Pas dy barazimeve në dy ndeshjet e para në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Kosova ka arritur të shënojë fitore…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020