Të gjitha lajmet

TERMINET E NDESHJEVE

Orari, derbi i Anamoravës më 17 shkurt

Orari, derbi i Anamoravës më 17 shkurt

11 February, 2019 @15:27

FFK ka bërë të ditur sot edhe zyrtarisht orarin e ndeshjeve të xhiros së XVIII të Superligës së Kosovës.

TABELA AKTUALE

Gjashtë ndeshjet e elitës janë ndarë në katër ditë. Xhiroja nis me duelin KEK-Llapi të premten në 13:30, ndërsa përfundon të hënën me dy ndeshje, Flamurtari-Prishtina dhe Liria-Feronikeli.

Orari i plotë (të gjitha ndeshjet nisin në 13:30)

E premte, 15 shkurt
KEK - Llapi

E shtunë, 16 shkurt
Ballkani - Drenica
Ferizaji - Trepça’89

E diel, 17 shkurt
Drita - Gjilani

E hënë, 18 shkurt
Flamurtari - Prishtina
Liria - Feronikeli

EKSKLUZIVE

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

22 August, 2019 @17:41

Pas Collin Kennedy, Trepça ka nënshkruar marrëveshje me amerikanin e dytë, E.J. Boyce. …

REFEREE

Caktohen referët e xhiros II në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 August, 2019 @17:16

FFK-ja ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshje e xhiros II në Superligë. …

KOSOVA

Kosova e pafat, edhe një mungesë për ndeshjet e shtatorit

22 August, 2019 @14:11

Kosova e pafat! Përveç mungesave tejet të rëndësishme si Milot Rashica, Arbër Zeneli e Hekuran Kryeziu, Kosova ndeshjet e shtatorit…

MILOT RASHICA

Lëndimi i Rashicës, flet trajneri Kohlfeldt

22 August, 2019 @14:07

Për lëndimin që Rashica e pësoi në xhiron e parë të Bundesligës, sot ka folur Florian Kohlfeldt, trajneri i Werderit. …

JURE GUNJINA

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

22 August, 2019 @13:17

Përforcimi kroat i Rahovecit, Jure Gunjina, pak më parë është zyrtarizuar nga skuadra e Rahovecit. Gunjina për faqen e Rahovecit…

Të gjitha lajmet nga