Të gjitha lajmet

ORARI / SUPERLIGA

Orari i ndeshjeve në Superligë (IV)

FOTO / arkiv

Orari i ndeshjeve në Superligë (IV)

10 September, 2019 @17:21

Është caktuar orari i ndeshjeve për xhiron 4 në Superligë.

NDESHJET E XHIROS IV

Xhiroja do të hapet të premtën me 13 shtator në ora 16:00 me duelin Ballkani - Trepça ‘89, kurse në ora 19:00 do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Llapit.

TABELA AKTUALE

Të shtunën do të luhen ndeshjet Drita - Feronikeli dhe Drenica - Gjilani, kurse të dielën Flamurtari - Dukagjini e Ferizaj - Vushtrria.

Të gjitha ndeshjet luhen në ora 16:00.

MBROJTËS ME PËRVOJË

Gjilani zyrtarizon edhe Franc Veliun

Foto: SCGjilani/fb

10 September, 2019 @16:33

Skuadra e Gjilanit nuk ka të ndalur në merkaton verore. Para pak çastesh skuadra që drejtohet nga trajneri Gentian Mejzani,…

NJË ITALIAN TJETËR NË SUPERLIGË

Vushtrria zyrtarizon trajnerin e parë të huaj në histori të klubit

8 September, 2019 @13:53

Pas largimit të Bekim Shotanit, pas tre xhirove të para të stinorit në Superligë, skuadra e Vushtrrisë ka zyrtarizuar trajnerin…

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.…

TRAJNERI I RI

Prishtina zyrtarizon Bylbyl Sokolin

4 September, 2019 @16:59

Pas ndarjes me Mirel Josën, Prishtina ka zyrtarizuar si kryetrajner të skuadrës Bylbyl Sokolin, që ka qenë trajner i lirë…

PRISHTINA dhe MIREL JOSA

Ndahen edhe zyrtarisht

3 September, 2019 @13:08

Me titullin “Falemnderit Mirel” Prishtina edhe zyrtarisht ka konfirmuar lajmet e djeshme se ekipi ka ndarë rrugët me trajnerin shqiptar…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga