Të gjitha lajmet

PLAY OUT

Orari i ndeshjeve të barazhit

Orari i ndeshjeve të barazhit

21 May, 2018 @15:14

Pas përfundimit të sezonit të rregullt në Superligë dhe në Ligën e Parë, këtë mesjavë do të luhen ndeshjet e barazhit.

Ndeshja e parë luhet të mërkurën (23 maj), ku mes vete do të përballen Flamurtari dhe Vushtrria, kurse të enjten (24 maj) mes vete përballen Vëllaznimi e Ferizaji.

Që të dyja ndeshjet luhen në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas me fillim nga ora 16:00.

Sipas rregullave, nëse ndeshja përfundon baraz, skuadrat shkojnë në ‘extra time’, e më pas nëse ka nevojë, ekzekutohen penalltitë.2017/2018

Mbrojtja më e mirë në Superligë

21 May, 2018 @14:56

Pas 33 xhirove sezonale, mbrojtjen më të mirë në sezonin 2017/2018 e kanë pasur Prishtina dhe Feronikeli. Që të dyja…

2017/2018

Sulmi më i mirë në Superligë

21 May, 2018 @14:35

Pas përfundimit të sezonit 2017/2018, le të shohim se cila skuadër shënoi më së shumti gola përgjatë 33 ndeshjeve. Skuadra…

2017/2018

33 ndeshje, 20 “clean sheets”

BOROZANI

21 May, 2018 @14:22

Përkundër faktit që nuk arriti të shpallet kampione, skuadra e Prishtinës ka arritur të impresionojë me një tjetër arritje sezonale. …

PUBLIKOHEN DATAT

Afati kalimtar dhe stinori i ri

BOROZANI/ D. S.

21 May, 2018 @13:18

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se afati kalimtar veror i futbollistëve do të nis…

BELGJIKA DREJT RUSISË

Januzaj po, Nainggolan jo!

21 May, 2018 @12:25

Befason selektori i Belgjikës, Roberto Martinez. Në listën e gjërë të lojtarëve të ftuar për në Kampionatin Botëror Rusia…

SHQIPËRIA

Panucci shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: FSHF

21 May, 2018 @12:14

Kuqezinjtë kanë ftuar 24 futbollistë për miqësoret në fund të këtij muaji dhe fillim të muajit të ardhshëm. Christian…

LAZIO - INTER

Interi në Champions League!

20 May, 2018 @22:50

Për herë të parë që nga sezoni 2011/2012, Interi do të jetë pjesëmarrës në Champions League sezonin e ardhshëm! Në…

RISI TE GJILANI

Hajdari e Shabani zyrtarizohen te Gjilani

Foto: KFGjilani/fb

19 January, 2019 @16:29

Dy futbollitë të Llapit janë zyrtarizuar sot te Gjilani. Fiton Hajdari dhe Kushtrim Shabani janë përforcimet e fundit të…

MIQËSORE

Testi i parë i liderit, me fitore

Foto: KFPrishtina/fb

19 January, 2019 @16:21

Prishtina ka shënuar fitore në përballjen miqësore që e zhvilloi sot ndaj ekipit të Onixit. Bardhekaltërit liderë të Superligës…

FERONIKELI

Kthejnë Konen, arrijnë në Antalya

Foto: KFFeronikeli/fb

17 January, 2019 @14:43

Nënkampioni i pjesës vjeshtore të stinorit në Superligë, Feronikeli, ka zbarkuar sot në Antalya të Turqisë, ku do të nis…

ALBAN REXHEPI

Vushtrria prezanton Rexhepin

Foto: FCVushtrria/fb

16 January, 2019 @14:21

Skuadra e Vushtrrisë, që kreu pjesën e parë të stinorit si lider në Ligë të Parë dhe është në rrugë…

TRANSFERMARKT

Prishtina më e shtrenjta, Liria më e lira

14 January, 2019 @22:22

Faqja me famë botërore në llogaritjen potenciale të vlerave të futbollistëve në tregun e sotëm futbollistik, Transfermarkt.de ka bërë vlerësimin…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga