Të gjitha lajmet

TERMINET

Orari i ndeshjeve të xhiros së XII

BOROZANI/ Arkiv

Orari i ndeshjeve të xhiros së XII

23 October, 2017 @13:24

Liria e Vëllaznimi do ta hapin xhiron e dymbëdhjetë të Superligës së Kosovës në futboll nesër. Ndeshja do të luhet te stadiumi "Përparim Thaqi" në ora 13:30. Të mërkurën do të zhvillohen 3 ndeshje: Drita - Prishtina, Flamurtari - Trepça 89 dhe Drenica - Llapi. Kurse të enjten: Besa - Gjilani dhe Vllaznia me Feronikelin. TABELA AKTUALE Të gjitha ndeshjet do të nisin në ora 13:30.

NË PRITJE TË VENDIMIT

Sot Komisioni vendos për Flamurtari-Vëllaznimi

BOROZANI/Arkiv

23 October, 2017 @10:55

Ndeshja e ndërprerë ndërmjet Flamurtarit dhe Vëllaznimit të premten më 20 tetor, pritet të marrë epilogun sot, pas mbledhjes që…

HEERENVEEN-VITESSE

Rashica hap rrugë për fitoren e Vitesses

Foto: vitesse.nl

22 October, 2017 @22:16

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar golin e tretë personal të stinorit sot, ndërsa të parin për ekipin e…

GALATASARAY-FENERBAHÇE

Derbi i zjarrtë turk, kalon qetë

22 October, 2017 @21:55

Dueli i sotëm i zhvilluar në Stamboll, ndërmjet Galatasarayit dhe Fenerbahçes ka përfunduar me barazim pa gola, 0-0. Derisa deliriumi…

SPURS-LIVERPOOL

Kane shkëlqen, Spurs shkatërron Liverpoolin

22 October, 2017 @21:19

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar dy herë dhe ka bërë një asist për Tottenham Hotspurin sot në fitoren…

EVERTON-ARSENAL

Ozil me gol e asist, Arsenal fut në krizë Evertonin

Foto: premierleague.com

22 October, 2017 @17:26

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka shënuar golin e parë të stinorit sot, ndërsa ka asistuar te një tjetër, derisa Arsenal…

BLICK.CH

Dhuna te Flamurtari-Vëllaznimi, në mediat e huaja

Printscreen/ Blick.ch

22 October, 2017 @17:10

Nuk ka vonuar shumë dhe dhuna e shfaqur në Xhemajli Ibishi të Prishtinës të premten, shpejt është përhapur në mediat…

NAPOLI - INTER

Pa fitues mes kryesuesve

21 October, 2017 @22:41

Pa gola është mbyllur takimi mes Napolit e Interit në 'Stadio San Paolo', rezultat që e mban Napolin në krye…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga