Të gjitha lajmet

JAVA E PESTË

Orari për xhiron e pestë të Superligës

BOROZANI

Orari për xhiron e pestë të Superligës

13 September, 2018 @13:26

Të shtunën dhe të dielën e ardhshme zhvillohen ndeshjet e xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Më poshtë është paraqitur orari i plotë i ndeshjeve të kësaj xhiroje:

E shtunë, 15 shtator

15:45 – Gjilani vs. Ballkani 15:45 – Feronikeli vs. Drita 19:45 – Prishtina vs. Ferizaj

E diel, 16 shtator

15:45 – Trepça ’89 vs. Drenica 15:45 – Llapi vs. Flamurtari 15:45 – Liria vs. KEK-u

DRITA

Largohet Bekim Isufi!

BOROZANI / D.SH

12 September, 2018 @18:11

Pas humbjes që Drita e pësoi sot nga Llapi, humbje e cila ishte e treta në katër ndeshjet e…

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

12 September, 2018 @17:46

Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në Gjilan, Llapi i Bylbyl Sokolit me golat e Fiton…

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 September, 2018 @17:42

Lehtë për Trepçën '89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq. Mitrovicasit dominun që nga fillimi dhe shënuan…

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 September, 2018 @17:41

4 ndeshje, 4 fitore! I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e sivjetmë të Superligës është Flamurtari! Skuadra në…

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 September, 2018 @17:39

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj Ballkanit xhiron e kaluar, këtë xhiro skuadra nga Drenasi…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. LIVESOCRE / SUPERLIGA DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drenica

16 October, 2018 @14:35

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Drenicës. FLAMURTARI: Shehu, Shabani, Kabashi, Quansah, Dumani, Dragusha, Bruqi, Maliqi, Boshnjaku, Ademi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Trepça ‘89

16 October, 2018 @14:26

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Trepçës '89: LIRIA: Hodaj, Bytyqi, Dina, Walidjo, Gjeraj, Susuri, Mustafa, Binishi, Fetahaj…

FLAMURTARI - DRENICA

Duel ‘kuqezi’ në kryeqytet

16 October, 2018 @12:51

Përveç ndeshjes në Prizren, sot në kuadër të Superligës luhet edhe një ndeshje tjetër. Në "Xhemajl Ibishi" të…

LIRIA - TREPÇA '89

Ish-kampioni zbarkon në “Përparim Thaqi”

BOROZANI / A.P

16 October, 2018 @12:38

Pas pushimit të kombëtareve, Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë mesjavë me ndeshjet e xhiros së dhjetë. Një nga…

GJYQTARËT

Rumania-Lihtenshtajni, drejtohet nga gjyqtarët kosovarë

16 October, 2018 @10:55

Gjyqtari i njohur kosovar, Besfort Kasumi, do ta ketë një sfidë shumë të rëndësishme sonte para vetes. Ai do të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga