Të gjitha lajmet

DRITA - TREPÇA 89

Pa fitues në Gjilan, Rexhepi shpëton Dritën

Pa fitues në Gjilan, Rexhepi shpëton Dritën

20 October, 2017 @16:06

Drita
Trepça ‘89
Drita 1 : 1 Trepça ‘89
Henry Chibueze 70 (AG) Florent Hasani 21'

Stadiumi i qytetit - Gjilan
Pa fitues është mbyllur ndeshja mes Dritës dhe Trepçës '89 në Gjilan. Epërsinë mysafirëve ia dha Florent Hasani, ndërsa deri në fund të pjesës së parë përmes Oto Johnit, mirëpo gol nuk pati dhe pjesa e parë u mbyll 0-1. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Në pjesën e dyta, Trepça '89 kishte mundësi për ta dyfishuar epërsinë, mirëpo ishin vendasit që e gjetën barazimit përmes autogolit të Chibuezes. Pak para fundit, mitrovicasit e fituan një penallti, nga e cila i pasaktë u tregua Florent Hasani, gjuajtja e të cilit u prit nga portieri Rexhepi dhe takimi u mbyll me rezultatin final 1-1. Pak sekonda para fundit të ndeshjes, Bujar Shabani i Dritës u përjashtua me karton të kuq, por kjo nuk luajti rol në epilogun final. Ky barazim bën që këto skuadrat të mbesin me pikë të barabarta dhe t'i afrohen kreut, me Llapin që u mposht nga Liria.

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 October, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në "Bajram Aliu" të Skenderajit zhvillohet derbi i Drenicës Drenica nga Skenderaji e Feronikeli…

PARA NDESHJES FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari e Vëllaznimi takohen në kryeqytet

20 October, 2017 @11:18

Dy skuadrat e ardhura direkt nga Liga e Parë, Flamurtari e Vëllaznimi, takohen sot në kryeqytet. TABELA AKTUALE SUPERLIGA…

PARA NDESHJES DRITA - TREPÇA 89

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

ARKIV

20 October, 2017 @11:10

Një nga duelet më interesante të ditës zhvillohet në Gjilan. Kampioni në fuqi, Trepça '89, udhëton te Drita, në një…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga