Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - BESA

Pa gola në derbin e Dukagjinit

Pa gola në derbin e Dukagjinit

29 April, 2018 @18:04

Vëllaznimi
Besa
Vëllaznimi 0 : 0 Besa

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Në praninë e mbi 2500 shikuesve në Gjakovë, Vëllaznimi dhe Besa kanë luajtur pa gola, 0-0.

Rasti më i mirë në pjesën e parë iu paraqit Besnik Krasniqit, i cili nga 2-3 metra gjuajti mbi portë dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultat të bardhë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Pa gola kaloi edhe pjesa e dytë, duke bërë që të dyja skuadrat të detyrohen të kënaqen me nga një pikë.

Ky rezultat bën që Vëllaznimi të mbetet edhe më tutje në një pozitë që dërgon në barazh, kurse Besa ka pikë të barabarta me Flamurtarin dhe po lufton që të jetë pjesë e barazhit.JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 April, 2018 @9:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe ndeshje nga Liga e Parë. Ballkani, lideri aktual i Ligës së…

JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 April, 2018 @9:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola, sot zhvillohen katër ndeshjet e tjera të xhiros…

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 April, 2018 @23:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua sonte në ‘Stadio Giuseppe Meazza’. Interi dhe Juventusi,…

LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @17:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar, 1 lojtar të përjashtuar e me plot raste…

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 April, 2018 @17:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica sot ka shënuar fitore të thellë ndaj Vllaznisë së…

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 April, 2018 @17:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions, ndeshje e cila zhvillohet të martën e ardhshme, Bayerni sot u…

GJILANI

Gjilani shkëput bashkëpunimin me sulmuesin nga Shqipëria

Foto: SC Gjilani

15 December, 2018 @18:06

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, klubi i Gjilanit ka njoftuar për shkëputjen e kontratës me sulmuesin Brundil Pepa.…

PORTIERI I LLAPIT

Bledar Hajdini zyrtarisht te Ballkani

Foto: KFBallkani/fb

14 December, 2018 @15:15

Portieri i deritashëm i Llapit të Podujevës, Bledar Hajdini, është huazuar te Ballkani i Suharekës deri në fund të këtij…

PA 2 TË HUAJ

Gjilani ndahet me dy të huaj

13 December, 2018 @12:49

Skuadra e Gjilanit, që drejtohet nga Sadat Pajaziti, me të përfunduar stinori vjeshtor i kampionatit ka bërë të ditur që…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga