Të gjitha lajmet

DRENICA - GJILANI

Pa gola në Skenderaj

Pa gola në Skenderaj

11 September, 2018 @17:38

Drenica
Gjilani
Drenica 0 : 0 Gjilani

Stadiumi "Bajram Aliu", Skenderaj
Në takimin e luajtur në "Bajram Aliu" të Skenderajt, gola nuk pati, duke bërë që të dyja skuadrat të detyrohen të kënaqen me nga një pikë. Nga rastet e këtij takimi mund ta përmendim shtyllën e Armend Abazit të vendasve në minutën e 22-të të ndeshjes, ndërsa rast të mirë për Drenicën patën edhe Kreshnik Uka, i cili iu afrua shumë golit në minutën e 72' të duelit si dhe Taulant Dajaku në minutën e 84', por megjithatë përkundër dominimit vendas porta e Gjilanit mbeti e paprekur dhe ndeshja u mbyll me rezultatin e bardhë 0-0. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Pas dy fitoreve radhazi, ky është barazimi i parë i Gjilanit sivjet, skuadër kjo që ka një ndeshje më pak të luajtur, kurse për Drenicën kjo është pika e pestë.

FORMACIONET STARTUESE

Drenica: Ymeri, Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Elshani, Eminhaziri, Abazi. Trajner: Tahir Lushtaku.

Gjilani: Kaçiu, Kastrati, Mauricio, Papuqi, Magani, Nika, Kosumi, Jefferson, Sadriu, Caesar, Pepa. Trajner: Sadat Pajaziti.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 September, 2018 @15:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të Prishtinës. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Kukaj, Sejdiu, Baftiu, Shabani, Manevski, Emini,…

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 September, 2018 @15:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. Drenica: Ymeri, Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Elshani, Eminhaziri,…

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 September, 2018 @12:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë ekipore përkrah Ligës së Kampionëve dhe Europa League.…

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 September, 2018 @11:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në kualifikimet për Russia2018, aty ku ne fituam vetëm 1 pikë.…

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 September, 2018 @23:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për paraqitjet individuale të lojtarëve të Kosovës. LIGA E…

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 September, 2018 @22:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër statistikë mbresëlënëse! Gjatë vitit 2018, nga përfaqësueset që i…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Flamurtari

7 October, 2018 @14:52

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës '89 dhe të Flamurtarit. Trepça ’89: Beqiri, Çerkini, Shosha, Jashari, Basriu, Maloku, Muja, Gava,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga