Të gjitha lajmet

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

Para zyrtarizimit

30 June, 2018 @17:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon Berisha, është duke kryer testet mjekësore te Lazio sot, ku pritet të zyrtarizohet brenda ditës.

Playmakeri 25 vjeç do të nënshkruajë kontratë 5 vjeçare me Lazion, ndërsa ekipi italian ka paguar 7.5 milionë euro në drejtim të Salzburgut si dëmshpërblim, për marrjen e lojtarit.

Në stinorin 2017/18 Berisha ka shënuar 13 gola, 11 asistime në 45 ndeshje për ekipin austriak, ndërsa ka 20 paraqitje për reprezentacionin e Norvegjisë, para se të bëhet pjesë e Kosovës, prej se u pranuam në UEFA e FIFA.

AMIR RRAHMANI

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

TOPSPORTI/ A. P.

22 June, 2019 @15:38

Para pak çastesh, Sky Sport Italia ka bërë të ditur se skuadra e rikthyer në Serie A, Verona, ka arritur…

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që…

DALIN NË SHITJE

Këtu bleni biletat Angli-Kosovë

19 June, 2019 @12:11

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur faqen zyrtare ku mund të blihen biletat për ndeshjen kualifikuese Angli…

MEDIA TALK

Vedatin s’e japim për këto oferta

TOPSPORTI/ A. P.

18 June, 2019 @10:49

E fundit nga mediat turke është fjala e kryetarit të ekipit të Rizesporit, Hasan Kartal. Sipas të përditshmes Hurriyet,…

MEDIA TALK

Rize zbret çmimin e Muriqit

17 June, 2019 @11:16

Pas kërkesave të shumta nga Galatasaray, Rizespor ka zbritur kërkesat për transferimin e Vedat Muriqit në drejtim të ekipit nga…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja