Të gjitha lajmet

SANTI CAZORLA

Pas 11 operimeve riftohet në kombëtare

Pas 11 operimeve riftohet në kombëtare

17 May, 2019 @21:47

Santi Cazorla për herë të parë pas 4 vitesh është riftuar në kombëtaren spanjolle. Ish-mesfushori i Arsenalit, gjatë këtyre katër viteve mungesë ka pasur 11 operime të ndryshme.

Spanja ndeshjen e radhës për kualifikimet Euro 2020 e ka kundër Ishujve Faroe me 7 qershor si mysafir dhe me 10 qershor e pret Suedinë në Madrid.

Santi iu bashkua Villarealit korrikun e vitit të kaluar nga Arsenali. Ai e ndihmoi skuadrën e tij që të mbijetoj në ligë duke shënuar 4 gola dhe 10 asistime, ai mungoi vetëm 3 ndeshje nga 37 të luajtuara.

GRUPET DREJT EURO 2020

Skuadra e Spanjës për kualifikimet e Euro 2020:

Portierë: David De Gea, Kepa Arrizabalaga, Pau Lopez.

Mbrojtës: Dani Carvajal,  Sergio Ramos, Mario Hermoso, Diego Llorente, Inigo Martinez, Jordi Alba, Sergi Roberto, Jose Gaya, Jesus Navas.

Mesfushor: Serigo Busquets, Rodrigo Hernandez, Dani Parejo, Isco, Fabian Ruiz, Santi Cazorla.

Sulmues: Mikel Oyarzabal, Rodrigo Moreno, Marco Asesnsio, Iago Aspas, Alvaro Morata.

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

E FUNDIT

Florent Hadërgjonaj zyrtarisht do të luaj për Kosovën

9 May, 2019 @15:02

Mbrojtësi i Huddersfield Town, Florent Hadërgjonaj, para pak çastesh ka zyrtarizuar lajmin se do të jetë pjesë e Kosovës në…

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020