Të gjitha lajmet

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 September, 2017 @17:30

Drita
Drenica
Drita 3 : 0 Drenica
Përparim LIVOREKA 57', Kastriot REXHA 62', Fidan GËRBESHI (PEN) 68'

Stadiumi i qytetit, Gjilan
Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot. Bardhekaltërit kanë mposhtur Drenicën në shtëpi, pas pjesës së dytë të furrishme në Gjilan, për të fituar në fund, 3-0. Pjesa e parë, përkundër rasteve të pakta nga të dyja palët, kaloi pa gola, ndërsa në pjesë të dytë djelmoshat e drejtuar nga Milazim Zuzaku shpërthyen. TABELA AKTUALE Ka qenë Përparim Livoreka që i dha epërsinë Dritës, 1-0. Ndërsa shpejt pas asistimit të Xhevdet Shabanit, Kastriot Rexha e bëri 2-0. Xhevdet Shabani mbetet protagonist kryesor i ndeshjes, pasi që depërton dhe rrëzohet nga mbrojtja mysafire në zonë. Referi akordon penallti, të cilën Fidan Gërbeshi e realizon, 3-0. Në anën tjetër, kjo është humbja e tretë për Drenicën këtë stinor.

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 September, 2017 @16:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një karton të kuq, por pa gola është mbyllur derbi…

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 September, 2017 @16:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit, nga loja në minutën e 28' është larguar Amir Abrashi.…

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 September, 2017 @15:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës '89 e Gjilanit.

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 September, 2017 @15:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të mbetej në krye të klasifikimit bashkë me Hannoverin këtë xhiro,…

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 September, 2017 @14:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e shënuar sot, Dybala i dha fitore dhe njëkohësisht kreun kampionit…

DRITA - DRENICA

Dueli për ikje nga zona e barazhit

17 September, 2017 @14:11

Me fillim nga ora 16:00 në Gjilan, Drita e pret skuadrën e Drenicës. Të dyja skuadrat momentalisht kanë bilanc të…

TREPÇA '89 - GJILANI

A do të vijë humbja e parë e Gjilanit?

Foto: E.Z për BOROZANI

17 September, 2017 @14:04

Një nga tri takimet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet në Mitrovicë. Kampioni në fuqi, Trepça '89, i cili…

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Feronikeli i pamposhtur udhëton në Gjakovë

17 September, 2017 @14:02

Sot me fillim nga ora 16:00, Vëllaznimi në Gjakovë pret Feronikelin, skuadrën që ende nuk ka humbje sivjet në Superligë.…

CHELSEA - ARSENAL

Publikohen formacionet, startojnë Xhaka e Mustafi

17 September, 2017 @13:40

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen mes Chelseat dhe Arsenalit. Edhe Xhaka, edhe Mustafi, janë startues për…

BARCELONA

Probleme te Barcelona, lëndohet Dembele

Foto: FCB

17 September, 2017 @13:13

Një 'fitore e Pirros' ishte ajo ndaj Getafes dje për Barcelonën. Përkundër që fitoi 3 pikë, Barcelona e humbi…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga