Të gjitha lajmet

TE ANGLIA

Pas Bissakas, edhe Lingard mungon

Pas Bissakas, edhe Lingard mungon

8 September, 2019 @12:25

Futbollisti i dytë që tërhiqet nga reprezentacioni i Anglisë këto ditë. Pas mbrojtësit të ri të krahut Aaron Wan-Bissaka, tash është konfirmuar se për shkak të një ftohjeje nga ekipi i Gareth Southgate është larguar edhe Jesse Lingard.

Kështu, dyshja nuk do të jenë në përballjen e Anglisë që e luan ndaj Kosovës të martën, ndërsa Wan-Bissaka priste debutimin, e Lingard standard në formacionin e Southgate.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Ndeshja Anglia - Kosova do të luhet më 10 shtator në Southampton, në kuadër të Grupit A kualifikues për EURO 2020.

Ky do të jetë edhe takimi i parë e historik i Kosovës ndaj Anglisë.

TEAM OF THE GAMEWEEK

Mërgim Vojvoda në ekipin më të mirë nga FranceFootball

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @11:52

Prestigjiozja franceze, France Football, ka futur në 11-shen më të mirë të Evropës futbollistin e Kosovës, Mërgim Vojvoda.

PENSIONOHET ENIS ALUSHI

Me pensionimin e Alushit, zbulohen fanellat e reja të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @10:54

Dje para ndeshjes Kosova - Çekia, u bë edhe zyrtarisht ceremonia e pensionimit të futbollistit 33 vjeç Enis Alushi nga…

FRANCË - SHQIPËRI

Shqipëria e pafuqishme për kampionin e Botës

7 September, 2019 @22:41

Një ndeshje që filloi ‘çuditshëm’, duke marrë parasysh që në vend të hymnit të Shqipërisë, u intonua një tjetër hymn,…

FRANCA - SHQIPËRIA

Shqipëria në disavantazh pas pjesës së parë

7 September, 2019 @21:39

Pas 45 minutave lojë në “Stade de France”, rezultati në mes të Francës dhe Shqipërisë shënon 2-0 në favor të…

ANGLI - BULLGARIA

Anglia lehtësisht, kthen kryesimin

Foto: FA

7 September, 2019 @19:47

Për pak orë zgjati aventura e Kosovës në krye të Grupit A! Kjo për shkak që Anglia nuk lejoi befasi…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020