Të gjitha lajmet

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina

20 September, 2019 @22:34

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, pas dy vazhdimeve të luajtura kundër skuadrës polake Legia Warszawa, duke u mposhtur me rezultat 85-83, u eliminua nga Champions League.

a

Prishtina në tre çerekët e parë, e kontrolloi ritmin e lojës, madje në çerekun e tretë me mbrojtje të mirë, kryeqytetasit e lejuan kundërshtarin të shënojë vetëm tetë pikë, e kështu pas çerekut të tretë rezultati shënonte 50-59.

Në çerekun e fundit, skuadra polake arriti të këndellet dhe e dërgoi ndeshjen në vazhdime.

a

Vazhdimi i parë përfundoi me rezultat 7-7, kurse në vazhdimin e dytë më të koncentruar ishin lojtarët e Legias, të cilët së pari e nisën një seri prej 7-0-ve, e më pas nuk gabuan deri në fund për ta mposhtur Prishtinën me rezultat 85-83.

Divine Myles ishte koshashënuesi më i mirë te Prishtina me 26 pikë, kurse u ndihmua edhe nga Mikaile Tmusic me 17 pikë, Dardan Berisha me 14 pikë, Fahro Alihodzic me 12 pikë e 12 kërcime, por nuk mjaftuan për t’u kualifikuar në raundin e dytë në Ligën e Kampionëve.

Te Legia më i dalluari ishte Drew Brandon me 21 pikë e 12 kërcime.

a

Kjo ishte hera e tretë radhazi për Prishtinën që po eliminohet në këtë fazë të Champions Leagues, kurse tani Prishtina do të vazhdojë rrugëtimin e saj ndërkombëtar në Fiba Europe Cup në fazën e grupeve.

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

OT1: Barazim edhe në vazhdime

20 September, 2019 @22:02

Nuk ndryshohet epërsia as në vazhdimin e parë të ndeshjes Legia Warszawa - Prishtina (74-76). Divine Myles me 26 pikë…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA OT

Ç4: Ndeshja shkon në vazhdime

20 September, 2019 @21:47

Ndeshja ndërmjet Legia Warszawas dhe Prishtinës, përfundoi me epërsi të barabartë sikurse në ndeshjen e parë dhe kështu do të…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina afër kualifikimit

FOTO/ fiba.com

20 September, 2019 @21:16

Skuadra e Prishtinës pas 30 minutave lojë, është në epërsi prej 9 pikëve (50-59). Aktualisht më i miri te…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Legia - Prishtina, mbyllet pjesa e parë

FOTO / fiba.com

20 September, 2019 @20:45

Pas 20 minutave të parë në Poloni, Prishtina ndodhet në dizavantazh 3 pikësh ndaj Legia Warszawas. Rezultati i pjesës së…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Ç1: +4 për Legia Warszawan

FOTO/ fiba.com

20 September, 2019 @20:13

Pas 10 minutave lojë, skuadra e Legia Warszawas është në epërsi prej 4 pikëve ndaj Prishtinës ( 24-20). Aktualisht më…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga