Të gjitha lajmet

DFB POKAL

Pas dy viteve, kupa rikthehet në Bavari

Foto: DFB Pokal

Pas dy viteve, kupa rikthehet në Bavari

25 May, 2019 @21:53

Pas dy viteve pushim, me Frankfurtin e Dortmundin që e fituan këtë kupë, sivjet DFB Pokal është rikthyer në Bavari.

Skuadra e Bayernit në finale sonte e mposhti me rezultat 0-3 Leipzigun, për ta fituar kështu për herë të 19 në histori të klubit këtë trofe.

Lewandowski shënoi dy herë (29’ 85’) dhe Coman një herë (78’), duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me fitore bindëse të bavarezëve.

Kujtojmë që ky është trofeu i dytë sezonal për Bayernin, skuadër kjo që javë më parë u kurorëzua edhe me titullin rutinor të Bundesligës.

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

REUTERS/Arkiv

23 May, 2019 @0:00

Borussia Dortmund ka hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve me të përfunduar stinori 2018/19 në Bundesliga. Pasi që humbën…

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez,…

MILOT RASHICA

Si e kaloi Rashica stinorin 2018/19 në Bundesligë?

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 May, 2019 @13:06

Me ndeshjet e luajtura dje, përfundoi stinori 2018/19 në Bundesligë. Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, kaloi një stinor…

BAYERN MUNCHEN

Stinori i luhatshëm përfundon me titull

18 May, 2019 @19:41

Titulli i shtatë i kampionit të Gjermanisë për Bayernin erdhi sot, në xhiron e fundit të Bundesligës, ku bavarezët duke…

BUNDESLIGA

Titulli vendoset në xhiron e fundit

Foto: B/R Sports

11 May, 2019 @17:26

Për dallim nga edicionet e kaluara, ku zakonisht titulli fitohej nga Bayerni bindshëm dhe javë pa përfunduar sezoni, këtë sezon,…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga