Të gjitha lajmet

KB RAHOVECI

Pas EuropeCup, edhe në BIBL

Pas EuropeCup, edhe në BIBL

25 July, 2019 @10:34

Një stinor me angazhime trefish më të mëdha se zakonisht po e pret Rahovecin.

Edicioni 2019/20 do të jetë debutues për Rahovecin në gara ndërkombëtare, ndërsa përveç FIBA Europe Cup, ku tashmë e dinë kundërshtarin dhe rrugën për tu kualifikuar, sot edhe zyrtarisht janë bërë pjesë e BIBL.

Përmes një njoftimi Liga Ballkanike e basketbollit ka bërë të ditur se pas Vllaznisë së Shkodrës, Rahoveci është ekipi i radhës që ka paraqitur kërkesën për regjistrim në garat e këtij sezoni.

Nënkampioni i Kosovës kështu pritet të sjellë ekipe të ndryshme në Mizahir Isma këtë stinor, derisa adhuruesit e ekipit do të kenë kënaqësinë të shohin ekipin e tyre në dy gara ndërkombëtare me kundërshtarë prej më të ndryshmëve.

Përndryshe, Rahoveci emëroi Neven Plantakun kryetrajner të skuadrës për këtë stinor dhe aktualisht nuk kanë bërë ndonjë përforcim shtesë përveç se kanë vazhduar me gjakovarin Atik Koshi, që është edhe pjesë e reprezentacionit të Kosovës.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga