Të gjitha lajmet

EDEN HAZARD

Pas finales, bëhet i Realit

Pas finales, bëhet i Realit

14 May, 2019 @11:24

Mesfushori magjik belg, Eden Hazard, pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madridit pas finales së Europa Ligës, ka bërë të ditur mbrëmë L’Equipe francez.

Shuma e transferit të tij do t’i sjell Chelseat 100 milionë euro në arkë, ndërsa 28 vjeçari do të vesh fanellën e los blancosve, pasi që të kryhen të gjitha garat zyrtare të këtij stinori.

Gjithashtu, mediat spanjolle kanë bërë të ditur se Hazard veçse ka nisur kërkimin e shtëpive për të banuar në vazhdimin e karrierës në Madrid.

Hazard kishte ardhë te Chelsea në vitin 2012 për 40 milionë euro nga Lille i Ligue 1.

Përgjatë karrierës së tij belgu ka fituar dy tituj Premier Lige (2016/17 & 2014/15), Ligue 1 (2010/11), FA Kupën (2017), Kupën e Francës (2011), Kupën e Ligës në Angli (2015), Superkupën angleze (2019, 2018, 2016 dhe 2013), Europa Ligën (2012/13), Superkupën e Europës (2013/14 dhe 2012/13).

FAIR PLAY FINANCIAR

City mund të mbetet pa gara evropiane?!

14 May, 2019 @0:12

Nuk është vetëm ekipi i Milanit që rrezikon mospjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve për shkak të fair-playit financiar. Sipas…

BRIGHTON & HOVE ALBION

E larguan pasi mbijetuan stinorin

13 May, 2019 @16:48

Skuadra e cila siguroi mbijetesën në Premier Ligë, Brighton, ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin e ekipit, Chris…

MBROJTJA E TITULLIT

Si u bë Manchester City kampion?

13 May, 2019 @0:35

Katërmbëdhjetë fitore radhazi në katërmbëdhjetë ndeshjet e fundit të sezonit e bënë Manchester Cityn kampion të Premier Ligës. City…

MEDIA

Kuptohet ekipi i ri i Herreras

12 May, 2019 @1:24

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili do të mbetet lojtar i ri në fund të këtij stinori, tashmë…

SCOTT PARKER

Prej trajnerit të përkohshëm, në të rregullt

Foto: Evening Standard via Google Images

10 May, 2019 @15:35

Ish mesfushori i Anglisë dhe ish kapiteni i Fulhamit, Scott Parker, është emëruar si trajner me kontratë të rregullt te…

Të gjitha lajmet nga Premier League