Të gjitha lajmet

EKIPI NGA MALI I ZI KONFIRMOHET

Pas Vllaznisë e Rahovecit, një ekip malazias në BIBL

Pas Vllaznisë e Rahovecit, një ekip malazias në BIBL

29 August, 2019 @13:14

Faqja zyrtare e ligës ballkanike pas zyrtarizimit të pjesëmarrjes së Vllaznisë së Shkodrës dhe Rahovecit në stinorin 2019/20, ka bërë të ditur se edhe një ekip malazias është pjesëmarrës në stinorin që vjen.

Ky është ekipi i Ibrit nga Rozhaja e Malit të Zi, që i është rikthyer garës basketbollistike rajonale pas një viti mungesë.

Ibri që garoi në stinorin 2017/18 në BIBL ka luajtur 12 ndeshje, prej të cilave ka arritur një fitore të vetme .

JURE GUNJINA

Njihuni me përforcimin e ri të Rahovecit

30 July, 2019 @11:07

KB Rahoveci ka bërë përforcimin e parë të huaj për sezonin e ri 2019/20. Ekipi dje ka bërë të ditur…

KB RAHOVECI

Pas EuropeCup, edhe në BIBL

25 July, 2019 @10:34

Një stinor me angazhime trefish më të mëdha se zakonisht po e pret Rahovecin. Edicioni 2019/20 do të jetë…

STINORI I RI

BIBL cakton datën për fillimin e edicionit 2019/20

TOPSPORTI/ Arkiv

22 July, 2019 @13:46

Edicioni 2019/20 i Ligës Ballkanike (BIBL) është përcaktuar të fillojë më datën 15 tetor 2019, ka bërë të ditur menaxhmenti…

SEZONI 2019/20

Ekipe nga 5 shtete të interesuara për BIBL 2019/20

8 July, 2019 @13:40

Pesë shtete janë përmendur nga faqja e ligës ballkanike, të interesuara me ekipet e tyre që të marrin pjesë në…

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League