Të gjitha lajmet

LIRIA - PRISHTINA

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

Foto: prishtinafc.com

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

11 May, 2018 @18:21

Liria
Prishtina
Liria 0 : 1 Prishtina
Mërgim PEFQELI 90'+2

Stadiumi: Përparim Thaqi, Prizren.

Mesfushori Mërgim Pefqeli me golin e tij të shënuar në kohën shtesë të ndeshjes, kur goditi me kokë pas një krosimi nga e djathta për të mposhtur Edvin Bakajn në portën e Lirisë, i ka dhënë Prishtinës biletën e fundit drejt titullit kampion.

Prishtina tash duhet të shënojë fitore në ndeshjen e fundit të stinorit ndaj Dritës me dy gola epërsi për t’u shpallë kampione e Kosovës.

TABELA AKTUALE

Sa i përket ndeshjes së sotme, Prishtina ka pasur një mori rastesh, por asnjëherë lojtarët nuk u treguan të saktë për të shënuar në portën e bardhezinjëve prizrenas, derisa në disa raste edhe portieri Bakaj ështët treguar i vëmendshëm.

Liria vs Prishtina, match action

Sidoqoftë, të gjitha përpjekjet e Prishtinës, bashkë me tifozët e saj që kishin udhëtuar në Prizren, u shpërblyen në fund nga Pefqeli. Goli i tij jehoi pjesën e stadiumit ku ishin adhuruesit e ekipit bardhekaltër, derisa Prishtina hyn në xhiron e fundit me biletën në dorë të vetë.

Fito Dritën me dy gola epërsi dhe bëhu kampion! 

Liria vs Prishtinai:

Java XXXII

Liria – Prishtina 0-1 (0-0)

Golashënues: Mërgim Pefqeli 90’+4

Shikues: 2.000

Gjyqtarë: Genc Nuza (Pr), Fatlum Berisha (FK), Bujar Selimaj (Pz) – Ilir Mehmeti (Ka)

KV: F. Avdyli, A. Likaj – P. Osmani, M. Pefqeli

Pozita jashtë lojës: Lir 0-2 Pri

Kornerët: Lir 3-3 Pri

Gjuajtjet totale: Lir 2-7 Pri

Gjuajtjet në portë: Lir 0-5 Pri

Liria: 31. Edvan Bakaj – 4. Vigan Rexhaj, 17 Florent Avdyli, 29. Elvis Kaja, 44. Endrit Vrapi, 27. Zenel Gavazaj (9. Mevlan Zeka – 60’), 7. Meriton Korenica /c/, 20. Roni Gashi, 16. Artur Magani (34. Abdolaye Toungara – 78’), 19. Arbër Likaj, David Domgjonaj. Kryetrajner: Blendi Shkembi.

Prishtina (4-3-3): 12. Visar Bekaj – 88. Përparim Osmani, 4. Armend Dallku /c/, 6. Debatik Curri, 13. Abdul Bashiru – 20. Shqiprim Taipi (21. Blend Baftiu – 61’), 3. Jamal Arago, 29. Drashko Bozhoviç – 17. Arbër Hoxha (9. Basit Abdul Khalid – 46’), 15. Gauthier Mankenda (77. Mergim Pefqeli – 71’), 27. Ahmed Januzi. Zëvendësues: Alban Muqiqi, Lorik Maxhuni, Agon Xhaka, Ergyn Ahmeti. Kryetrajner: Mirel Josa.

DRITA - TREPÇA'89

Fazliu afron Dritën drejt titullit

11 May, 2018 @18:16

Drita tashmë është një ndeshje larg titullit kampion. Ekipi gjilanas përkundër se ka qenë në disavantazh në fillim të ndeshjes…

LLAPI - FLAMURTARI

Daku në formë, Llapi fiton

11 May, 2018 @17:37

Në takimin që nuk mori shumë vëmendje për shkak të dy ndeshjeve tjera të ditës, Llapi ka shënuar fitore ndaj…

LIRIA - PRISHTINA

Liria vs. Prishtina, formacionet startuese

BOROZANI

11 May, 2018 @16:01

Me fillim nga ora 16:00, Liria e Prishtina përballen mes vete në Prizren. BOROZANI LIVESCORE FORMACIONET STARTUESE LIRIA: Bakaj,…

DRITA - TREPÇA '89

Drita vs. Trepça ‘89, formacionet zyrtare

11 May, 2018 @15:55

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe Trepçës ‘89. BOROZANI LIVESCORE DRITA: Rexhepi, Kuka, Musaj, Leci,…

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

11 May, 2018 @11:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për klubet që kanë arritur të përmbushin…

JAVA E PARAFUNDIT

A do të mbyllet sot gara për titull?

Foto: fcprishtina.com

11 May, 2018 @11:20

Tri ndeshje nga xhiroja e parafundit e edicionit të sivjetëm të Superligës luhen sot. Nga 3 ndeshjet që luhen sot,…

WAYNE ROONEY

Largohet nga Evertoni!

10 May, 2018 @23:00

Njëri ndër lojtarët më të mirë anglez, Wayne Rooney, është pranë largimit nga ekipi i tij i fëmijërisë Everton, ka…

WEST HAM - UNITED

United vulos vendin e dytë

Foto: premierleague.com

10 May, 2018 @22:37

Me barazim pa gola ka përfunduar takimi mes West Ham Unitedit dhe Manchester Unitedit sonte, që i takonte xhiros XXXI…

CARLOS CARVALHAL

Swansea mbetet pa trajner

10 May, 2018 @22:33

Humbja në shtëpi nga Southampton mbrëmë, bashkë me barazimin e Huddersfieldit ndaj Chelseat, bën që Swansea me një këmbë e…

ARDA TURAN

16 ndeshje suspendim për Ardën

Foto: fantatik/fb

10 May, 2018 @22:25

I huazuari nga Barcelona te Istanbul Basaksehir, Arda Turan, është suspenduar për 16 ndeshje nga Federata e Futbollit të Turqisë…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga