Të gjitha lajmet

BOREA-PEJA

Peja mposht Borean në derbin lokal

Peja mposht Borean në derbin lokal

14 October, 2017 @21:25

Borea
Peja
Borea 68 : 75 Peja
Allen IDRIZAJ 20 pikë Arti HAJDARI 19 pikë

Palestra: Karagaç, Pejë.
Peja mposht Borean në derbin lokal
Një performancë e jashtëzakonshme e Pejës në çerekun e tretë të ndeshjes ndaj Boreas në Karagaç sonte, ka bërë që ekipi verdhezi falë përvojës së reprezentuesve të saj, të mos befasohet nga Borea debutuese në Superligë. Borea mbetet pa fitore edhe pas tre xhirove të para të stinorit të ri në Superligë, ndërsa Peja tash ka bilanc 2-1, me fitoren e sontme 68-75. Leonard Mekaj dhe Arti Hajdari kanë luajtur 40 minuta, pa pushuar fare sonte. Mekaj ka pasur 16 pikë e 14 asistime në fitore, ndërsa Arian Qallaku ka shënuar 18 pikë e 12 kërcime. Hajdari ka qenë më efikasi te Peja, duke shënuar 19 pikë. TABELA AKTUALE Allen Idrizaj te Borea ka luajtur me double-double. Ai ka shënuar 20 pikë dhe 12 kërcime, ndërsa Ardit Beqiri, që nuk ka pushuar fare në këtë ndeshje bashkë me Idrizajn, ka shtuar 17 pikë e 7 kërcime për ekipin e ri pejan në Superligë. Në xhiron që vjen, Peja pret Rahovecin në Karagaç, ndërsa Borea udhëton në kryeqytet për tu ndeshur me Kerasanin.

PJESA E PARË: BOREA-PEJA

Borea në epërsi ndaj Pejës

14 October, 2017 @20:17

Skuadra debutuese në Superligë, Borea, ka prëfunduar pjesën e parë me 9 pikë dallim ndaj Pejës, në derbin lokal të…

RAHOVEC-BASHKIMI

Bashkimi njofton Rahovecin me humbje

14 October, 2017 @19:48

Rahoveci ka pësuar për herë të parë këtë stinor. Basketbollistët e drejtuar nga Mark Rodiqi, nuk kanë arritur t'i bëjnë…

FORMACIONET: BOREA-PEJA

5-shet: Borea-Peja

14 October, 2017 @19:39

Ka filluar derbi lokal në Karagaç ku takohen Borea dhe Peja. Trajneri i Boreas, Hekuran Husaj ka vendosur për këtë…

PJESA E PARË: BASHKIMI-RAHOVECI

Bashkimi në epërsi ndaj Rahovecit

14 October, 2017 @18:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes që po zhvillohet në Shani Nushi të Gjakovës, ndërmjet Rahovecit dhe Bashkimit. Skuadra…

FORMACIONET: RAHOVECI-BASHKIMI

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

14 October, 2017 @18:04

Ka nisur ndeshja më interesante e xhiros së III të Superligës, ndërsa trajnerët e ekipeve të poshtëshënuara kanë vendsour për…

SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigal Prishtina 40+ ndaj Kerasanit

14 October, 2017 @15:23

Ashtu edhe siç pritej, Sigal Prishtina ka kaluar lehtë përballjen ndaj rivalit lokal që kryesisht luan me lojtarë të ri…

PJESA E PARË: SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigali në epërsi të madhe ndaj Kerasanit

Foto: KBPrishtina/Arkiv

14 October, 2017 @14:40

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka nisur ndeshjen shumë mirë dhe i ka bërë ballë Sigal Prishtinës për 5 minuta lojë…

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet: Sigal Prishtina - Kerasan Prishtina

Foto: KBPrishtina/ Facebook

14 October, 2017 @13:52

Trajnerët e ekipeve përkatëse, Ahmet Kandemir dhe Dritëro Sefaja, janë përcaktuar për pesëshet e poshtëshënuara për ndeshjen e derbit lokal…

XHIRO III

3 ndeshje nga Superliga e Basketbollit, vëmendja në Gjakovë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

14 October, 2017 @11:49

Pas ndeshjes që u luajt mbrëmë mes Trepçës e Yllit, Superliga e Kosovës në basketboll vazhdon sot me 3…

TREPÇA - YLLI

Ylli pa probleme në Mitrovicë

Foto: Arian Paçarizi / Borozani

13 October, 2017 @19:30

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll, skuadra e Yllit ka shënuar fitore të…

TEAM OF THE WEEK 4

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

Graph. O. Kraja

15 October, 2018 @21:22

Pas ndeshjeve të xhiros së katërt të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga