Të gjitha lajmet

FERONIKELI - PEJA

Peja ngritet, Nikli ende pa fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Peja ngritet, Nikli ende pa fitore

9 October, 2019 @18:07

Ndeshja hapëse e xhiros së katërt në mes të Feronikelit dhe Pejës, përfundoi me rezultat 89-95 në favor të skuadrës pejane.

Kjo ndeshje është luajtur në “Karagaç” të Pejës, pasi që palestra në Drenas nuk ishte e gatshme për ndeshje.

Dueli mes Feronikelit dhe Pejës, deri në çerekun e fundit kaloi me rezultat të ngushtë, derisa Peja në minutën e fundit të ndeshjes përmes shënimeve të kroatit Henrik Sirko e bëri dallimin për ta regjistruar fitoren e radhës.

Sirko ishte koshashënuesi më i mirë te Peja me 25 pikë, derisa ishte i saktë nga vija e treshit 100% (5 tentime, 5 shënime). Ai u ndihmua edhe nga Jamichael Morgan me 24 pikë dhe Jordan Martin me 20 pikë të tjera.

Në anën tjetër më i dalluari te Feronikeli ishte Tyron Garland me 29 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Peja e regjistroi fitoren e dytë të stinorit në 3 ndeshjet e zhvilluara, kurse Feronikeli është ende pa fitore.

Në xhiron tjetër, Peja e pret Lipjanin, kurse Nikli luan me Prishtinën.

FERONIKELI - PEJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Feronikeli - Peja

9 October, 2019 @16:54

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Feronikelit e Pejës. Pas 20 minuta lojë, rezultati shënon 36-42…

REFEREE

Kurshumlija e Obërtinca nominohen për ndeshjen e FIBA Women Euro Cup

9 October, 2019 @16:49

Gjyqtari më i ri i licencuar nga FIBA, Elion Obërtinca, pas përfundimit të trajnimit një javor në Zagreb të Kroacisë,…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (3)

8 October, 2019 @18:21

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

XHIROJA 4

Caktohet orari i xhiros 4 në Superligë

8 October, 2019 @12:38

Në këtë mesjavë do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll,…

NGA FEDERATA E BASKETBOLLIT

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

7 October, 2019 @16:24

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot ka aplikuar në FIBA për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga